Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach
biuletyn informacji publicnzej986

Oznakuj swój rower

Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są  bardziej bezpieczne!

Każdy rower zgłoszony do oznakowania będzie miał nadany indywidualny numer.
Wygrawerowane numery zostaną wprowadzone do bazy rowerów oznakowanych w systemie Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Znakowanie roweru umożliwia funkcjonariuszom straży miejskiej sprawne prewencyjne działanie polegające na sprawdzeniu podczas kontroli czy użytkownik roweru jest prawowitym jego właścicielem czy też nie, a dodatkowo w przypadku jego kradzieży i odnalezienia – naniesiony numer ułatwi ustalenie właściciela jednośladu.

___________

Aby oznakować rower należy zgłosić się z jednośladem oraz dowodem tożsamości i najlepiej dowodem kupna (paragon, faktura, umowa kupna) do siedziby Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Niepodległości 35 lub podczas różnych akcji plenerowych ( festynów, rajdów rowerowych, imprez miejskich itp ). Właściciel roweru gdy zdecyduje się na znakowanie roweru będzie musiał wypełnić odpowiednie oświadczenie (plik do pobrania poniżej ). Wymagane jest aby osoba zgłaszająca rower do oznakowania była pełnoletnia.

Należy pamiętać również o tym, aby jednoślady zgłaszane do oznakowania były sprawne pod względem technicznym i odpowiednio wyposażone (sprawne hamulce,  dzwonek, światła przednie i tylne). Pamiętajmy! Rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są  bardziej bezpieczne!

___________
 
Znakowanie rowerów jest jedną z metod zabezpieczania ich przed kradzieżą. W celu uzyskania pełniejszego efektu należy uzupełnić ją o pozostałe metody jak np. stosowanie odpowiednich zapięć renomowanych firm gdy pozostawiamy rower w miejscu publicznym. Ponadto aby nie stracić roweru należy przestrzegać kilka zasad dotyczących jego przechowywania, np: rowerów nie powinno się pozostawiać na klatkach schodowych, w piwnicach, na balkonach, a jeżeli jest to konieczne to trzeba zainwestować w solidne drzwi i zamki. W przypadku gdyby doszło do kradzieży warto dysponować fotografią oraz spisanymi numerami fabrycznymi i cechami trwałymi roweru, bowiem w znaczny sposób ułatwi to jego identyfikację i ustalenie właściciela.

Pliki do pobrania:

Regulamin znakowania rowerów przez Straż Miejską w Czechowicach-Dziedzicach

Oświadczenie właściciela