Spalanie liści oraz gałęzi na ulicy Równej.
Dodane przez admin dnia Październik 03 2017 14:55:31
Jak wszystkim wiadomo mamy już jesień. Mieszkańcy szykują swoje ogródki, działki do zimy pielęgnując, przycinając gałęzie, grabiąc liście. Następnie przychodzi pytanie co z tymi pozostałościami zrobić. Najczęściej mieszkaniec dochodzi do wniosku, że najlepszym pomysłem będzie spalenie tego na swoim podwórku. Niestety ale jest to zły pomysł z uwagi, że spalanie tego typu odpadów pochodzenia roślinnego jest zabronione Ustawą o odpadach i w związku z art 191 tejże ustawy jest to wykroczenie i podlega postępowaniu mandatowemu do 500 złotych.
I jak to każdej jesieni do Komendy straży miejskiej często wpływają zgłoszenia dotyczące spalania odpadów na powierzchni ziemi. Tak też miało to miejsce w dniu 2 października na ulicy Równej w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie na terenie dwóch posesji spalane były liście i gałęzie powodunąc zadymienie okolicy. Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy ze sprawcami zakazując dalszego spalania i nakazano ugasić ogień. Następnie strażnicy zastosowali pouczenia.
Przypominamy, że jeśli nie wiecie co zrobić z tego typu odpadami pochodzenia roślinnego to można je skompostować w kompostowniku lub oddać do PSZOK na ulicy Prusa w Czechowicach-Dziedzicach bezpłatnie lecz jedynie w dni ujęte w harmonogramie.
Rozszerzona zawartość newsa