Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
RODO
Spożywanie Alkoholu
W dniu 25.05.2010r o godzinie 14:40 patrol Straży Miejskiej patrolując ulicę Niepodległości rejon bank Śląski zauważył osoby spożywające alkohol. W/w osoby wylegitymowano. Jedna z osób nie była wstanie utrzymać się o własnych siłach na nogach tym samym stwarzała zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych osób. W/w mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania.
Pies bez opieki.
W dniu 24.05.2010r patrol Straży Miejskiej patrolując ulicę Czechowicką zauważył psa rasy HUSKY wybiegającego poza ogrodzenie swojej posesji. Patrol udał się do budynku z którego zwierzę wybiegło gdzie nie zastał nikogo. Interwencję powtórzono w późniejszych godzinach gdzie właściciel był dostępny gdzie pouczono o obowiązku z Art 77KW o dostosowaniu środków zwykłych i nakazowych przy trzymaniu psa.
Zakłócanie porządku i spokoju publicznego.
W dniu 23.05.2010 o godzinie 21:28 otrzymano zgłoszenie o zakłócaniu porządku i spokoju publicznego w rejonie boiska przy ulicy Krzanowskiego. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który rozproszył towarzystwo i nakazał udać się do miejsca zamieszkania.
Interwencja wobec osoby nietrzeżwej
W dniu 20.05.2010 o godzinie 23:30 w rejonie ulicy Waryńskiego patrol Straży Miejskiej pełniąc dyżur w miejscu objętym powodzią podjął interwencję wobec nietrzeźwego mężczyzny, który stwarzał zagrożenie poprzez zaczepianie STRAŻAKÓW OSP. W/w mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy, stawiał bierny i czynny opór. Został wylegitymowany i w związku z powyższym faktem został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej.
Informacja dotycząca wykonywania przez Straż Miejską zdjęć terenów dotkniętych powodzią.
Strażnicy miejscy w czasie wykonywania czynności związanych z usuwaniem skutków powodzi fotografowali tereny najbardziej dotknięte powodzią. Zdjęcia te zostaną wykorzystane do wstępnego oszacowania strat dokonanych przez powódź.
POWÓDZ W GMINIE CZECHOWIC DZIEDZIC
Od momentu intensywnych opadów na Śląsku a tym samym nad naszą Gminą Straż Miejska otrzymuje mnóstwo telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców na temat zalanych terenów, możliwie przejezdnych dróg do własnych domów które zostały zalane oraz sytuacji w naszej Gminie. Dyżurny Straży Miejskiej w miarę możliwości informuje mieszkańców o warunkach, sytuacji jaka panuje na naszym terenie a także podaje numery telefonów do Sztabu Kryzysowego oraz wszystkich innych Instytucji. Straż Miejska także dba o bezpieczeństwo w naszej Gminie zabezpiecza tereny zalane oraz pomaga Instytucjom panującym nad stanem wód i sytuacji w naszym regionie (STRAŻ POŻARNA, WOJSKO,POLICJA ITP.) W razie jakichkolwiek pytań można dzwonić pod bezpłatny numer z telefonów komórkowych 986 oraz 322155492.

Dla mieszkańców z zalanych terenów są przygotowywane punkty i miejsca ewakuacyjne:
# Szkole Podstawowej nr 4, ul. Studencka 2
# Szkole Podstawowej nr 3, ul. Lipowska 26
# Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie, ul. Miliardowicka 46
# Szkole Podstawowej nr 3 w Ligocie-Burzeju, ul. Bory 2
# Gimnazjum nr 3, ul. Łukasiewicza 37
# Zespół Szkół w Zabrzegu przy ul. K. Pytla 1
W Urzędzie Miejskim w sali 305 znajduje się punkt medyczny, w którym przyjmuje lekarz.

Na terenie zalanym pracują już 2 amfibie i załoga 10 żołnierzy, którzy dotarli do naszej gminy aż z Głogowa. Obecnie na terenie gminy pracuje nieprzerwanie od trzech dób 150 druhów ochotników z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Bronowa, Ligoty, Zabrzega i Czechowic-Dziedzic. Oprócz tego skutki powodzi pomaga usuwać 40 żołnierzy z Jednostki Desantowo-Szturmowej z Bielska-Białej oraz 10 strażaków zawodowych.

Licznie w usuwaniu skutków powodzi pomagają też miejscowi przedsiębiorcy. Na zalane tereny stale dowożona jest żywność (świeże pieczywo, woda pitna) i worki z piaskiem.
Odwóz do miejsca zamieszkania.
W dniu 14.05.2010r patrol Straży Miejskiej o godzinie 18:50 patrolując rejon ulicy Kopcia zauważyli mężczyznę siedzącego pod drzwiami klatki schodowej. Po podjęciu interwencji okazało się iż mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, W/w mężczyzne przewieziono do miejsca zamieszkania na ulicy Legionów.
Pozostawienie psa bez opieki.
W dniu13.05.2010r o godzinie 08:35 otrzymano zgłoszenie psa pozostawionego bez opieki na ulicy Łukasiewicza. Na miejsce skierowano Patrol Straży Miejskiej który na miejscu zauważył psa który był agresywny wobec dzieci oraz przechodniów. Ustalono właściciela zwierzęcia na którego nałożono mandat karny z Art 77KW niedostosowanie środków zwykłych i nakazowych przy trzymaniu psa.
Udzielenie pomocy Starszej Kobiecie.
W dniu 12.05.2010r o godzinie 18:30 otrzymano telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki Czechowic-Dziedzic z ulicy Wyspiańskiego gdzie zauważyła iż od godziny około 14 po osiedlu chodzi starsza kobieta. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który przybył na miejsce i zastał kobietę. Kobieta nie wiedziała jak się nazywa oraz gdzie mieszka. Wiek kobiety wskazywał na ok 80 lat. Podczas dalszej próby rozmowy Funkcjonariuszy z kobietą udało się ustalić imię i nazwisko, lecz gdy za każdym razem została zapytana o imię podawała inne. Funkcjonariusze zorientowali się że kobieta ma zaniki pamięci lecz odnotowali nazwisko i imię które podała i udali się na Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie jak się okazało pierwsze dane się zgadzały i ustalono adres zamieszkania kobiety. Kobieta mieszka w Bielsku-Białej. Została odwieziona do miejsca zamieszkania gdzie odebrał ją mąż, który jak poinformował funkcjonariuszy iż żona ma problemy z pamięcią i nie jest to jej pierwsze takie wyjście z domu.Kobieta ma 85 lat.
Spożywanie alkoholu przez osoby nieletnie.
W dniu 12.05.2010r o godzinie 10:45 patrol Straży Miejskiej udał się na polecenie Dyżurnego Komendy SM na ulicę Dojazdową gdzie mają przebywać 3 osoby dziwnie zachowujące się tzn poruszające się środkiem drogi, spożywające alkohol oraz zaśmiecały ulicę. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie oraz ujęto trzy osoby. Dla potwierdzenia zgłoszenia iż w/w są osobami wobec których podjęto interwencję, zostały rozpoznane na miejscu przez świadka.Całe zdarzenie mające miejsce zostało nagrane na kamerę prywatną zamontowaną na budynku. W/w osoby zostały przewiezione na Komendę Straży Miejskiej, gdzie zostały poddane badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz przesłuchane w celu wskazania miejsca zakupu alkoholu. Po wskazaniu tegoż miejsca jeden wymieniony przyznał iż zakupił alkohol w postaci 3 piw oraz wódkę. Na miejsce udał się patrol Straży Miejskiej z osobą zakupującą alkohol do w/w sklepu gdzie przeprowadzono rozmowę ze sprzedawcą, który sprzedał nieletnim alkohol twierdząc że sprzedała trzy piwa nie sprawdzając dokumentu tożsamości potwierdzającego wiek osoby kupującej. Sprzedawcę wylegitymowano. Z opiekunami prawnymi oraz rodzicami osób nieletnich które popełniły wykroczenie spożywania alkoholu zostały przeprowadzone rozmowy pouczające.
Kolejny bezpański pies.
W dniu 11.05.2010 r otrzymano telefoniczne zgłoszenie w sprawie bezpańskiego psa biegającego na prywatnym terenie przy ulicy Krzywej. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który potwierdził treść zgłoszenia. Był to pies rasy mieszanej. Został zabrany przez funkcjonariuszy na Komendę Straży Miejskiej gdzie następnie zostało wezwane schronisko dla zwierząt, ponieważ nie było możliwości ustalenia właściciela.
Strona 77 z 85 << < 74 75 76 77 78 79 80 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.158.199.217