Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
RODO
Osoba leżąca na chodniku.
W dniu 16.06.2010r o godzinie 20:40 patrol Straży Miejskiej zauważył mężczyznę leżącego na chodniku przy ulicy Niepodległości. Patrol podjął interwencję w stosunku do mężczyzny, jak się okazało był po spożyciu alkoholu. Mężczyzna jak się okazało mieszka w Rudzie Śląskiej do naszego miasta przyjechał do znajomych, gdzie się następnie udał.
Spalanie odpadów na powierzchni ziemi.
W dniu 16.06.2010r Straż Miejska otrzymała w godzinach 21:30 oraz 22:15 zgłoszenie dotyczące spalania odpadów na powierzchni ziemi.Patrol SM udał się pod wskazane miejsca gdzie ma się odbywać spalanie. W jednym przypadku nie potwierdził zgłoszenia a na ulicy Dębowej potwierdzono zgłoszenie, gdzie sprawcę wylegitymowano i ukarano Mandatem karnym w wysokości 50 zł.
Zakłócanie ciszy nocnej oraz spożywanie alkoholu.
W dniu 15.06.2010r w godzinach 0:55 otrzymano zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej przez grupę osób spożywającą alkohol na ulicy Michałowicza. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który po przybyciu na miejsce potwierdził zgłoszenie oraz wylegitymował grupę osób a także pouczył z art 51&1 Kw oraz art 43'1 U.o.w.t.p.a.
Samowolne zabranie krzeseł z piwnego ogródka.
W dniu 14.06.2010r. około godziny 00:30 obserwator monitoringu w Straży Miejskiej, zauważył jak trzy osoby niosły krzesła pochodzące z ogródka piwnego ,,Primus" z deptaka ulicy Słowackiego. Natychmiast skierowano patrol w rejon osiedla przy ulicy Towarowej, gdzie ujęto dwie osoby których rysopis odpowiadał sprawcom. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających osoby te przyznały się do zabrania krzeseł i umieszczenia ich w szopce przy ulicy Towarowej. Sprawców ujęto i przewieziono do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, celem prowadzenia dalszych czynności w postępowaniu.
Pogryzienie przez psa.
W dniu 12.06.2010r o godzinie 9:55 patrol Straży Miejskiej udał się na ulicę Górniczą w sprawie mężczyzny pogryzionego przez psa. Na miejscu patrol potwierdził fakt pogryzienia przez psa a także stwierdził iż po podwórku biegają 2 psy bez opieki. Osoba poszkodowana wskazała właściciela psów, gdzie przeprowadzono rozmowę z właścicielką psów. W trakcie rozmowy okazało się iż w/w nie posiada od zwierząt dokumentacji.Nakazano psa oddać do weterynarza na obserwację. Na wyżej wymienioną nałożono również mandat karny z art 77KW za niedostosowanie środków zwykłych lub nakazowych przy trzymaniu psa które spoczywają na właścicielu. W/w została pouczona o prawie odmowy przyjęcia mandatu- z którego skorzystała. Sprawę skierowano do Sądu rejonowego w Pszczynie. Poszkodowanego przewieziono na Pogotowie Ratunkowe celem zbadania.
Zakłócanie spoczynku nocnego.
W dniu 11.06.2010r o godzinie 22:16 otrzymano zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej przez grupę młodzieży przy ulicy Towarowej. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który potwierdził zgłoszenie, osoby te wylegitymowano, przeprowadzono rozmowy pouczające oraz nakazano udać się do miejsca zamieszkania a także o godzinie
22:40 - otrzymano zgłoszenie o zakłócaniu spoczynku nocnego na Placu Jana Pawła II przez klientów baru. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej.
22:55 - kolejne zgłoszenie dotyczące zakłócania spoczynku nocnego przy ulicy Wodnej. Po przybyciu patrolu Straży Miejskiej na miejsce sprawcy zbiegli.
3:40 - zakłócenie ciszy nocnej przy ulicy Bocznej poprzez głośną muzykę. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej.
Spalanie na powierzchni ziemi.
W dniu 10.06.2010r otrzymano 2 zgłoszenia dotyczące spalania roślinności zielonej przy pomocy ropy naftowej (ON) przy ulicy Zacisze oraz spalania odpadów na powierzchni ziemi przy ulicy Miarki Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który potwierdził treść zgłoszenia, przeprowadził rozmowę z tymi osobami, nakazano ugasić ogień oraz udzielono pouczenia.
Osoba leżąca na Placu JP II-Monitoring
W dniu 9.06.2010r o godzinie 18:47 obserwator Monitoringu zauważył na placu Jana Pawła II przy fontannie leżącego mężczyznę. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który po przybyciu stwierdził iż osoba znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyznę odwieziono do miejsca zamieszkania pod opiekę rodziny.
Zakłócanie ciszy nocnej w nowym Parku przy ul. Polnej
W dniu 9.06.2010r o godzinie 0:05 patrol Straży Miejskiej podczas patrolowania rejonu nowego Parku Miejskiego przy ulicy Polnej zauważył 3 osoby zakłócające ciszę nocną, osoby te zostały wylegitymowane oraz pouczone z art 51&1 Kw a następnie nakazano opuścić miejsce do miejsca zamieszkania.
Spożywanie alkoholu.
W dniu 7.06.2010r o godzinie 20:30 patrol Straży Miejskiej podjął interwencję wobec 3 osób spożywających alkohol na skwerze przy ulicy Mickiewicza. Osoby te wylegitymowano oraz pouczono z art 43'1 ust 1 U.w.t.p.a a także nakazano opuścić miejsce.
Odwóz do miejsca zamieszkania.
W dniu 6.06.2010r patrol Straży Miejskiej o godzinie 11:05 na ulicy Słowackiego zauważył mężczyznę po spożyciu alkoholu a mianowicie mający trudności w poruszaniu się o własnych siłach. Patrol wylegitymował mężczyznę gdzie następnie odwiózł do miejsca zamieszkania pod opiekę rodziny.
Strona 77 z 87 << < 74 75 76 77 78 79 80 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
34.228.30.69