Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
TRAGEDIA NARODOWA

Prezydent Lech Kaczyński i dziesiątki najważniejszych osób w państwie nie żyją
Prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie zginęło w sobotę w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, którym lecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział dziennikarzom, że na pokładzie prezydenckiego samolotu, który rozbił się w sobotę w Smoleńsku, znajdowało się najprawdopodobniej 88 osób. Miało być ich 89, ale jedna nie stawiła się na lotnisku przed odlotem. - W chwili obecnej możemy założyć, że niestety wszystkie 88 osób, które znajdowały się na pokładzie w momencie wypadku, zginęły - powiedział Piotr Paszkowski przed południem.

Na liście osób lecących z prezydentem do Katynia byli m.in.: były prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu Jerzy Szmajdziński i Krzysztof Putra, wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek, prezydenccy ministrowie - Władysław Stasiak, Paweł Wypych i Mariusz Handzlik, szef BBN Aleksander Szczygło, wiceministrowie: spraw zagranicznych - Andrzej Kremer, obrony - Stanisław Komorowski i kultury - Tomasz Merta, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, prezes NBP Sławomir Skrzypek, prezes IPN Janusz Kurtyka.

Samolotem lecieli też posłowie - Maciej Płażyński, Arkadiusz Rybicki, Grzegorz Dolniak, Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wassermann, Joanna Szymanek - Deresz, Izabela Jaruga - Nowacka, Grażyna Gęsicka, Wiesław Woda, Edward Wojtas, Sebastian Karpiniuk, Leszek Deptuła, Aleksandra Natalii - Świat oraz senatorzy Janina Fetlińska i Stanisław Zając.Na liście osób, które leciały prezydenckim samolotem są także dowódcy polskich sił zbrojnych: gen. broni Andrzej Błasik, gen. dyw. Tadeusz Buk, gen. Franciszek Gągor, gen. bryg. Kazimierz Gilarski, gen. bryg. Kazimierz Gilarski, gen. Bronisław Kwiatkowski, gen. bryg. abp Miron Chodakowski.

Samolot z polskim prezydentem na pokładzie rozbił się w rejonie Pieczerska w czasie podejścia do lądowania na lotnisku wojskowym Siewiernyj. Samolot runął ok. 2 km od pasa startowego. Według pierwszych doniesień do katastrofy doszło w trudnych warunkach pogodowych, przy czwartej próbie podejścia do lądowania.

Paszkowski powiedział w sobotę, że MSZ nie ma jeszcze pewnych informacji na temat przyczyn katastrofy samolotu. Jak zaznaczył, w tej chwili wszystko wskazuje - według obserwatorów, którzy byli na miejscu zdarzenia - że samolot podchodząc do lądowania zahaczył skrzydłem o drzewa na końcu pasa startowego i to było bezpośrednią przyczyną katastrofy.

Według agencji RIA-Nowosti powołującej się na źródło w strukturach siłowych Centralnego Okręgu Federalnego Rosji przyczyną katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem mógł być błąd załogi. Z kolei doświadczony pilot samolotów pasażerskich Dariusz Sobczyński powiedział PAP, że "mogły zawieść dwie rzeczy: albo nastąpiła awaria techniczna, albo pomylił się człowiek".

Premier Donald Tusk zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów.

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że premier płakał, gdy się dowiedział o katastrofie prezydenckiego samolotu. - Było moim strasznym, smutnym obowiązkiem poinformowanie o tym premiera, marszałka Sejmu i Jarosława Kaczyńskiego - poinformował.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powołał specjalną komisję do zbadania przyczyn katastrofy polskiego samolotu. Będzie jej przewodniczył premier Rosji Władimir Putin.

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski poinformował, że będzie polskie śledztwo w sprawie katastrofy w Smoleńsku polskiego samolotu z parą prezydencką na pokładzie. Takie polecenie wydał Prokurator Generalny Andrzej Seremet.

Według Kwiatkowskiego, polskie MSZ zwróci się do strony rosyjskiej o umożliwienie polskim prokuratorom dostępu do miejsca zdarzenia. Zadeklarował też, że śledczy będą mieli pełny dostęp do wraku samolotu. - Prokurator Seremet zgodził się na mój wniosek o wszczęcie odrębnego polskiego śledztwa - niezależnie od śledztwa rosyjskiego - dodał Kwiatkowski.

Kondolencje w związku z katastrofą przekazali już Dmitrij Miedwiediew i Władimir Putin. Paszkowski podał, że telefonował już szef dyplomacji Niemiec Giudo Westerwelle, a kanclerz Niemiec Angela Merkel stara się połączyć z premierem Tuskiem.

W związku z katastrofą, w całym kraju odwoływane są imprezy rozrywkowe i sportowe. Flaga narodowa na Pałacu Prezydenckim została opuszczona do połowy masztu. Przed Pałacem mieszkańcy Warszawy składają kwiaty, zapalają znicze.

Prezydent Lech Kaczyński, wraz z delegacją, leciał do Katynia, gdzie wraz z przedstawicielami Rodzin Katyńskich, a także parlamentarzystami, duchownymi, kombatantami, żołnierzami miał złożyć hołd Polakom zamordowanym przez NKWD na mocy decyzji z 5 marca 1940 r. Biura Politycznego WKP(b).
http://wiadomosci.onet.pl/150325,21,0,pokaz.html
Interwencja w sprawie natarczywego Żebrania.
w dniu 10.04.2010r około godziny 9:00 Patrol Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca o natarczywym żebraniu przez osoby na ulicy Słowackiego. Na miejscu patrol wylegitymował 3 osoby. Osoba zgłaszająca oświadczyła że nie jest w stanie rozpoznać żadnej osoby żebrzącej gdyż miały one kaptury na głowach. W/w odmówił złożenia zeznań, stwierdził że nie będzie składał żadnego doniesienia o popełnieniu wykroczenia. nie potwierdza również że wymienione osoby są osobami żebrzącymi. W związku z licznymi interwencjami zgłaszającymi przez mieszkańców w sprawie osób żebrzących na ulicy , patrol Straży Miejskiej reaguje na wykroczenie lecz gdy dochodzi do potwierdzenia przez mieszkańców lub wskazania tych osób , odstępują od zgłoszenia. Jeżeli dochodzi do takiego typu wykroczenia prosimy mieszkańców o wskazanie osób żebrzących gdyż jest to podstawą do ukarania w/w osób.
Pogryzienie przez psa.
W dniu 9.04.2010 o godz 18:15 otrzymano osobiste telefoniczne zgłoszenie przez mieszkankę Czechowic-Dziedzic, która poinformowała Straż Miejską że na ulicy Sobieskiego jej córka została pogryziona przez psa. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który potwierdził zgłoszenie oraz ustalił właściciela zwierzęcia. Następnie udano się do właściciela gdzie nie zastano go w mieszkaniu. Pozostawiono mu wezwanie imienne celem dostarczenia dokumentacji oraz szczepień psa a także złożenia wyjaśnień związanych z niedostosowaniem środków zwykłych i nakazowych przy trzymaniu psa Art 77KW. Właściciel zgłosił się na Komendę Straży Miejskiej złożył wyjaśnienia oraz okazał dokumentację zwierzęcia. W/w został ukarany mandatem karnym 200zł z art 77KW
Zakłócanie porządku i spokoju publicznego.
W dniu 8.04.2010r o godz 14:20 otrzymano zgłoszenie o zakłócaniu porządku i spokoju publicznego na placu zabaw ul. Niepodległości przez grupę młodzieży w wieku ok 15 lat. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który potwierdził zgłoszenie, przeprowadził rozmowę z grupą młodzieży gdzie zostali pouczeni i nakazano opuścić im miejsce.
Zaśmiecanie Terenu
W dniu 8.04.2010 ok godz 9:00 otrzymano telefoniczne zgłoszenie dotyczące zaśmiecania trawnika na ul. Łukasiewicza poprzez wyrzucanie śmieci przez okno swojego mieszkania.Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. Pod wskazanym adresem nie zastano nikogo. Przeprowadzono rozmowę z sąsiadami, którzy potwierdzili fakt zaśmiecania. Właścicielce mieszkania pozostawiono wezwanie celem stawienia się na Komendę Straży Miejskiej.Na miejscu dokonano dokumentację fotograficzną w celu dalszego jej wykorzystania.
Nietrzeżwy mężczyzna siedzący na chodniku
W dniu 6.04.2010r ok godz 0:10 patrol Straży Miejskiej patrolując ul. Węglową zauważył na mężczyznę siedzącego na chodniku.Podczas podjęcia interwencji okazało się że osoba ta znajduje się w stanie nietrzeźwości.Patrol ustalił dane w/w osoby i odwiózł do miejsca zamieszkania. W związku iż w miejscu stałego pobytu nikogo nie zastano, mężczyznę przewieziono do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia.
Osoba leżąca na klatce schodowej
W dniu 3.04.2010r o godz 15:00 otrzymano telefoniczne zgłoszenie dotyczące osoby leżącej w bloku przy ulicy Traugutta między 8-9 pietrem. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej celem potwierdzenia zgłoszenia. Po przybyciu na miejsce zgłoszenie potwierdzono okazało się że jest to osoba bezdomna. Mężczyznę pouczono oraz nakazano opuścić miejsce.
Wesołego Alleluja
Wesołych, pogodnych oraz pełnych wiosennego nastroju Świąt Wielkiej Nocy, dużo zdrowia i szczęścia oraz czasu spędzonego w spokojnej rodzinnej atmosferze

życzy Czechowicka Straż Miejska
.

Kolizja Samochodowa
W dniu 2.04 2010r o godz 10:05 Patrol Straży Miejskiej udał się na skrzyżowanie ulic Traugutta z ulicą Słowackiego w sprawie kolizji samochodów.Po przybyciu na miejsce ustalono uczestników kolizji oraz Wezwano Wydział Ruchu Drogowego a następnie sporządzono dokumentację fotograficzną.
Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.
W dniu 1.04.2010r o godzinie 12:45 patrol Straży Miejskiej zauważył na skwerze przy ul. Ks.Barabasza osoby spożywające alkohol.Jest to wykroczenie z Art 43 ust 1 Ustawy o Wychowaniu Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.Osoby te wylegitymowano oraz pouczono i nakazano opuścić miejsce.
Wiata autobusowa spożywanie alkoholu-MONITORING
W dniu 30.03.2010r o godz 20:35 obserwator monitoringu zauważył na ul. Węglowej- wiata autobusowa spożywanie alkoholu. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej. Po przybyciu na miejsce zastano 3 osoby które wylegitymowano i ukarano mandatem karnym za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem z art 43 ust 1 Ustawy o Wychowaniu Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.
Strona 77 z 81 << < 74 75 76 77 78 79 80 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.81.71.219