Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
---------------
RODO
Leżący mężczyzna na chodniku.
W dniu 15.07.2010r Straż Miejska o godzinie 10:40 przy ulicy Barabasza zauważyła mężczyznę leżącego na chodniku. Osoba ta znajdowała się w stanie po spożyciu alkoholu i z uwagi iż w/w nie mógł poruszać się odwieziono go do miejsca zamieszkania pod opiekę rodziny.
------------------------
W tym samym dniu podobne zgłoszenie zauważył obserwator monitoringu o godzinie 22:20 gdzie mężczyzna leżał na ławce przy Placu Jana Pawła II, który także był po spożyciu alkoholu. Na miejsce skierowano patrol który odwiózł w/w do miejsca zamieszkania.
------------------------
Tego samego wieczoru o godzinie 23:00 skierowano patrol Straży Miejskiej do parku miejskiego gdzie ma miejsce zakłócanie ciszy nocnej. patrol na miejscu wylegitymował 2 osoby oraz pouczył o zachowaniu się po godzinie 22:00 gdyż obowiązuje cisza nocna.
-23:55 oraz 0:10 zgłoszenie o zakłócanie ciszy nocnej na ulicy Mickiewicza oraz Ks. Barabasza.
Mężczyzna leżący na trawniku.
W dniu 15.07.2010r o godzinie 1:15 patrol Straży Miejskiej zauważył na trawniku leżącego mężczyznę. Podczas podjęcia interwencji okazało się iż jest on pod wpływem alkoholu. Ze względu na brak możliwości odwiezienia do miejsca zamieszkania oraz na okoliczność stważająca bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia swojego oraz innych osób, został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia.
Spalanie odpadów na powierzchni ziemi.
W dniu 14.07.2010r Straż Miejska sześciokrotnie otrzymała zgłoszenie dotyczące spalania różnego rodzaju odpadów na powierzchni ziemi. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który potwierdził treść zgłoszeń.Na miejscu było to spalanie odpadów stałych ( plastik itp) a także skoszonej trawy. Straż Miejska przypomina iż jest to wykroczenie oraz spalanie różnego rodzaju śmieci a przede wszystkim trawy wzdłuż drogi jest niebezpieczne dla pojazdów, którym dym w niektórych przypadkach zasłania badz uniemożliwia dalszą jazdę. Na miejscu przeprowadzono rozmowy z w/w osobami które wylegitymowano oraz pouczono z art 145 kodeksu wykroczeń oraz art 71 Ustawy o odpadach.
------------------------------------
Straż Miejska tym samym dniu interweniowała także wobec osób spożywających alkohol w miejscu objętym zakazem Art 43'1 u 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz trzykrotnie wobec osób zakłócających ciszę nocną Art 51&1 kodeksu wykroczeń.
Zakłócanie ciszy nocnej.
W dniu 13.07.2010r Straż Miejska trzykrotnie interweniowała wobec osób zakłócających ciszę nocną.Pierwsze zgłoszenie zanotowano o godzinie:
-22:25 Grupa młodzieży zakłócająca ciszę nocną oraz spożywająca alkohol na ulicy Braci Sofków
-23:51 Zakłócanie ciszy nocnej poprzez słuchanie głośnej muzyki na ulicy Hutniczej.
-1:16 zakłócanie ciszy nocnej przez grupę osób przebywających na terenie skweru ulicy KS. Barabasza.
W każdym tym przypadku Straż Miejska wylegitymowała osoby a także poinformowała w/w iż jest to wykroczenie z Art 51&1 KW który mówi:
§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
Kąpiel w miejscach niestrzeżonych.

Upalna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, ale trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.Z danych policji wynika, że w ciągu dwóch pierwszych tygodni wakacji utonęło już osiem osób. Policja oraz Straż Miejska po raz kolejny apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad rzekami i zbiornikami wodnymi. Nie należy przeceniać swoich umiejętności pływackich, a przede wszystkim nie kąpać się po wypiciu alkoholu.
Zakłócanie spoczynku nocnego
W dniach od 3-5.07.2010r Straż Miejska otrzymała osiem zgłoszeń dotyczące zakłócania ciszy nocnej przez mieszkańców oraz grupę młodzieży. Straż Miejska z tego tytułu nakłada mandaty karne w wysokości 200 zł z art 51&1 kodeksu wykroczeń bądź też stosuje pouczenia.
Odwóz do Izby Wytrzeźwień
W dniu 3.07.2010r o godzinie 12:20 patrol Straży Miejskiej podjął interwencję wobec dwóch mężczyzn spożywających alkohol na ulicy Mickiewicza. Osoby te były pod wpływem alkoholu, nie potrafiły poruszać się o własnych siłach, ze względu na brak możliwości odwozu do miejsca zamieszkania przewieziono do izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej
Interwencja wobec grupy spożywającej alkohol.
W dniu 2.07.2010r o godzinie 3:33 patrol Straży Miejskiej na ulicy Tetmajera zauważył osoby spożywające alkohol na placu zabaw. Była to grupa młodzieży którą wylegitymowano oraz nakazano opuścić miejsce i udać się do miesjca zamieszkania.
Spożywanie alkoholu oraz zakłócanie ciszy nocnej.
w dniu 1.07.2010r Straż Miejska trzykrotnie interweniowała wobec osób spożywających alkohol na ulicy Jagiellońskiej oraz Ślepej. Na miejsce skierowano patrol który na miejscu przeprowadził rozmowę oraz pouczył. Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 3:32 dotyczyła zakłócania ciszy nocnej przez grupę młodzieży spożywającą alkohol przy ulicy Tetmajera.
Zabezpieczenie niewypałów.
Straż Miejska w miesiącu czerwcu czterokrotnie zabezpieczała miejsca w których znaleziono niewypały które zostały odkryte po opadnięciu wód powodziowych w Zabrzegu oraz Ligocie. Teren taki musi być zabezpieczony od momentu zgłoszenia aż do momentu przyjazdu saperów. Niejednokrotnie Straż Miejska zabezpieczała takie miejsce nawet przez cztery doby (96 godzin).
Okres Wakacyjny (letni)
Od momentu rozpoczęcia się wakacji a tym samym okresu letniego Straż Miejska kilkakrotnie podejmuje codziennie interwencje w stosunku do osób spożywających alkohol w miejscu objętym zakazem a jest to wykroczenie z Art 43' ust 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Także każdego dnia Dyżurny odbiera zgłoszenia dotyczące zakłócania ładu i porządku w miejscu publicznym a także zakłócanie ciszy nocnej jest to wykroczenie z Art 51&1 kodeksu wykroczeń. Za popełnione wykroczenia których dopuszczają się obywatele są nakładane mandaty karne bądź pouczenia. Straż Miejska przypomina o stosowaniu się do w/w przepisów ponieważ za spożywanie alkoholu w miejscu objętych zakazem jest mandat w wysokości 100zł a za zakłócanie ciszy nocnej 200zł. Przypominamy także o fakcie gdy Straż Miejska podejmując interwencję w stosunku do osób będących pod wpływem alkoholu stwazających zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych osób są odwożone do miejsca zamieszkania pod opiekę rodziny a w przypadku braku takiej możliwości , przewożona jest do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia.
Strona 76 z 87 << < 73 74 75 76 77 78 79 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
34.234.76.59