Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
Informacja dotycząca wykonywania przez Straż Miejską zdjęć terenów dotkniętych powodzią.
Strażnicy miejscy w czasie wykonywania czynności związanych z usuwaniem skutków powodzi fotografowali tereny najbardziej dotknięte powodzią. Zdjęcia te zostaną wykorzystane do wstępnego oszacowania strat dokonanych przez powódź.
POWÓDZ W GMINIE CZECHOWIC DZIEDZIC
Od momentu intensywnych opadów na Śląsku a tym samym nad naszą Gminą Straż Miejska otrzymuje mnóstwo telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców na temat zalanych terenów, możliwie przejezdnych dróg do własnych domów które zostały zalane oraz sytuacji w naszej Gminie. Dyżurny Straży Miejskiej w miarę możliwości informuje mieszkańców o warunkach, sytuacji jaka panuje na naszym terenie a także podaje numery telefonów do Sztabu Kryzysowego oraz wszystkich innych Instytucji. Straż Miejska także dba o bezpieczeństwo w naszej Gminie zabezpiecza tereny zalane oraz pomaga Instytucjom panującym nad stanem wód i sytuacji w naszym regionie (STRAŻ POŻARNA, WOJSKO,POLICJA ITP.) W razie jakichkolwiek pytań można dzwonić pod bezpłatny numer z telefonów komórkowych 986 oraz 322155492.

Dla mieszkańców z zalanych terenów są przygotowywane punkty i miejsca ewakuacyjne:
# Szkole Podstawowej nr 4, ul. Studencka 2
# Szkole Podstawowej nr 3, ul. Lipowska 26
# Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie, ul. Miliardowicka 46
# Szkole Podstawowej nr 3 w Ligocie-Burzeju, ul. Bory 2
# Gimnazjum nr 3, ul. Łukasiewicza 37
# Zespół Szkół w Zabrzegu przy ul. K. Pytla 1
W Urzędzie Miejskim w sali 305 znajduje się punkt medyczny, w którym przyjmuje lekarz.

Na terenie zalanym pracują już 2 amfibie i załoga 10 żołnierzy, którzy dotarli do naszej gminy aż z Głogowa. Obecnie na terenie gminy pracuje nieprzerwanie od trzech dób 150 druhów ochotników z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Bronowa, Ligoty, Zabrzega i Czechowic-Dziedzic. Oprócz tego skutki powodzi pomaga usuwać 40 żołnierzy z Jednostki Desantowo-Szturmowej z Bielska-Białej oraz 10 strażaków zawodowych.

Licznie w usuwaniu skutków powodzi pomagają też miejscowi przedsiębiorcy. Na zalane tereny stale dowożona jest żywność (świeże pieczywo, woda pitna) i worki z piaskiem.
Odwóz do miejsca zamieszkania.
W dniu 14.05.2010r patrol Straży Miejskiej o godzinie 18:50 patrolując rejon ulicy Kopcia zauważyli mężczyznę siedzącego pod drzwiami klatki schodowej. Po podjęciu interwencji okazało się iż mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, W/w mężczyzne przewieziono do miejsca zamieszkania na ulicy Legionów.
Pozostawienie psa bez opieki.
W dniu13.05.2010r o godzinie 08:35 otrzymano zgłoszenie psa pozostawionego bez opieki na ulicy Łukasiewicza. Na miejsce skierowano Patrol Straży Miejskiej który na miejscu zauważył psa który był agresywny wobec dzieci oraz przechodniów. Ustalono właściciela zwierzęcia na którego nałożono mandat karny z Art 77KW niedostosowanie środków zwykłych i nakazowych przy trzymaniu psa.
Udzielenie pomocy Starszej Kobiecie.
W dniu 12.05.2010r o godzinie 18:30 otrzymano telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki Czechowic-Dziedzic z ulicy Wyspiańskiego gdzie zauważyła iż od godziny około 14 po osiedlu chodzi starsza kobieta. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który przybył na miejsce i zastał kobietę. Kobieta nie wiedziała jak się nazywa oraz gdzie mieszka. Wiek kobiety wskazywał na ok 80 lat. Podczas dalszej próby rozmowy Funkcjonariuszy z kobietą udało się ustalić imię i nazwisko, lecz gdy za każdym razem została zapytana o imię podawała inne. Funkcjonariusze zorientowali się że kobieta ma zaniki pamięci lecz odnotowali nazwisko i imię które podała i udali się na Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie jak się okazało pierwsze dane się zgadzały i ustalono adres zamieszkania kobiety. Kobieta mieszka w Bielsku-Białej. Została odwieziona do miejsca zamieszkania gdzie odebrał ją mąż, który jak poinformował funkcjonariuszy iż żona ma problemy z pamięcią i nie jest to jej pierwsze takie wyjście z domu.Kobieta ma 85 lat.
Spożywanie alkoholu przez osoby nieletnie.
W dniu 12.05.2010r o godzinie 10:45 patrol Straży Miejskiej udał się na polecenie Dyżurnego Komendy SM na ulicę Dojazdową gdzie mają przebywać 3 osoby dziwnie zachowujące się tzn poruszające się środkiem drogi, spożywające alkohol oraz zaśmiecały ulicę. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie oraz ujęto trzy osoby. Dla potwierdzenia zgłoszenia iż w/w są osobami wobec których podjęto interwencję, zostały rozpoznane na miejscu przez świadka.Całe zdarzenie mające miejsce zostało nagrane na kamerę prywatną zamontowaną na budynku. W/w osoby zostały przewiezione na Komendę Straży Miejskiej, gdzie zostały poddane badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz przesłuchane w celu wskazania miejsca zakupu alkoholu. Po wskazaniu tegoż miejsca jeden wymieniony przyznał iż zakupił alkohol w postaci 3 piw oraz wódkę. Na miejsce udał się patrol Straży Miejskiej z osobą zakupującą alkohol do w/w sklepu gdzie przeprowadzono rozmowę ze sprzedawcą, który sprzedał nieletnim alkohol twierdząc że sprzedała trzy piwa nie sprawdzając dokumentu tożsamości potwierdzającego wiek osoby kupującej. Sprzedawcę wylegitymowano. Z opiekunami prawnymi oraz rodzicami osób nieletnich które popełniły wykroczenie spożywania alkoholu zostały przeprowadzone rozmowy pouczające.
Kolejny bezpański pies.
W dniu 11.05.2010 r otrzymano telefoniczne zgłoszenie w sprawie bezpańskiego psa biegającego na prywatnym terenie przy ulicy Krzywej. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który potwierdził treść zgłoszenia. Był to pies rasy mieszanej. Został zabrany przez funkcjonariuszy na Komendę Straży Miejskiej gdzie następnie zostało wezwane schronisko dla zwierząt, ponieważ nie było możliwości ustalenia właściciela.
Zakłócanie ciszy nocnej oraz niszczenie mienia.
W dniu 9.05.2010r o godzinie 2:50 obserwator monitoringu zauważył na ulicy Kolejowej grupę osób zakłócającą ciszę nocną oraz niszczącą mienie poprzez rzucanie kosza na śmieci. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który wylegitymował osoby oraz przywrócił młodzież do porządku. W/w osoby zostały pouczone z art 51&1 KW Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Udzielenie pomocy osobie siedzącej na chodniku.
W dniu 8.05.2010r około godziny 22:20 Patrol Straży Miejskiej patrolując rejon Placu targowego zauważył mężczyznę siedzącego na chodniku. W trakcie interwencji okazało się że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu a także na miał widoczne otarcia na twarzy. Funkcjonariusze Straży Miejskiej udzielili pomocy mężczyźnie oraz przewieziony został do Pogotowia Ratunkowego w Czechowicach-Dziedzicach celem przebadania przez lekarza. Po przebadaniu został odwieziony do miejsca zamieszkania pod opiekę najbliższych.
Grupa osób spożywająca alkohol na ulicy Węglowej.
W dniu 8.05.2010r Obserwator monitoringu zauważył na ulicy Węglowej grupę osób spożywającą alkohol we wiacie autobusowej. Na miejsce skierowano patrol który rozproszył grupę osób oraz wylegitymował. Jedna osoba z grupy zachowywała się w obecności funkcjonariuszy niekulturalnie oraz spożywała alkohol.Osoba ta została przewieziona na Komendę Straży Miejskiej gdzie został wylegitymowany oraz ukarany mandatem karnym a następnie zwolniony do domu.
Osoba leżąca na trawniku.
W dniu 7.05.2010r około godziny 18:25 patrol Straży Miejskiej udał się na ulicę Traugutta w rejon bloku nr 22 gdzie na trawniku leżał nietrzeźwy mężczyzna. Działając na podstawie Art 12 ust 1 pkt 7 Ustawy o Strażach Gminnych nakazano osobie trzeciej wezwanie Pogotowia Ratunkowego. Po udzieleniu pomocy medycznej przez lekarza Bielskiego Pogotowia Ratunkowego stwierdzając stan po spożyciu alkoholu w/w odwieziony został do miejsca zamieszkania pod opiekę najbliższych.
Strona 76 z 83 << < 73 74 75 76 77 78 79 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.81.110.186