Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
Zaśmiecanie Terenu
W dniu 8.04.2010 ok godz 9:00 otrzymano telefoniczne zgłoszenie dotyczące zaśmiecania trawnika na ul. Łukasiewicza poprzez wyrzucanie śmieci przez okno swojego mieszkania.Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. Pod wskazanym adresem nie zastano nikogo. Przeprowadzono rozmowę z sąsiadami, którzy potwierdzili fakt zaśmiecania. Właścicielce mieszkania pozostawiono wezwanie celem stawienia się na Komendę Straży Miejskiej.Na miejscu dokonano dokumentację fotograficzną w celu dalszego jej wykorzystania.
Nietrzeżwy mężczyzna siedzący na chodniku
W dniu 6.04.2010r ok godz 0:10 patrol Straży Miejskiej patrolując ul. Węglową zauważył na mężczyznę siedzącego na chodniku.Podczas podjęcia interwencji okazało się że osoba ta znajduje się w stanie nietrzeźwości.Patrol ustalił dane w/w osoby i odwiózł do miejsca zamieszkania. W związku iż w miejscu stałego pobytu nikogo nie zastano, mężczyznę przewieziono do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia.
Osoba leżąca na klatce schodowej
W dniu 3.04.2010r o godz 15:00 otrzymano telefoniczne zgłoszenie dotyczące osoby leżącej w bloku przy ulicy Traugutta między 8-9 pietrem. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej celem potwierdzenia zgłoszenia. Po przybyciu na miejsce zgłoszenie potwierdzono okazało się że jest to osoba bezdomna. Mężczyznę pouczono oraz nakazano opuścić miejsce.
Wesołego Alleluja
Wesołych, pogodnych oraz pełnych wiosennego nastroju Świąt Wielkiej Nocy, dużo zdrowia i szczęścia oraz czasu spędzonego w spokojnej rodzinnej atmosferze

życzy Czechowicka Straż Miejska
.

Kolizja Samochodowa
W dniu 2.04 2010r o godz 10:05 Patrol Straży Miejskiej udał się na skrzyżowanie ulic Traugutta z ulicą Słowackiego w sprawie kolizji samochodów.Po przybyciu na miejsce ustalono uczestników kolizji oraz Wezwano Wydział Ruchu Drogowego a następnie sporządzono dokumentację fotograficzną.
Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.
W dniu 1.04.2010r o godzinie 12:45 patrol Straży Miejskiej zauważył na skwerze przy ul. Ks.Barabasza osoby spożywające alkohol.Jest to wykroczenie z Art 43 ust 1 Ustawy o Wychowaniu Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.Osoby te wylegitymowano oraz pouczono i nakazano opuścić miejsce.
Wiata autobusowa spożywanie alkoholu-MONITORING
W dniu 30.03.2010r o godz 20:35 obserwator monitoringu zauważył na ul. Węglowej- wiata autobusowa spożywanie alkoholu. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej. Po przybyciu na miejsce zastano 3 osoby które wylegitymowano i ukarano mandatem karnym za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem z art 43 ust 1 Ustawy o Wychowaniu Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.
Niezachowanie środków zwykłych i nakazowych przy trzymaniu psa.
w dniu 30.03.2010 r o godz 18:40 otrzymano telefoniczne zgłoszenie o niezachowaniu należytych środkach ostrożności przy trzymaniu psa przez właściciela. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej w rejon ulicy Łukasiewicza gdzie miało miejsce wykroczenie z Art 77 KW. Patrol na miejscu ustalił właściciela psa, gdzie przeprowadził rozmowę oraz pouczył o zachowaniu środków zwykłych i nakazowych przy trzymaniu psa. Za w/w wykroczenie z art 77kw zgodnie z taryfikatorem mandatowym jest mandat w wysokości 200zł.
Ujęcie sprawców pobicia nieletnich.
W dniu 26.03.2010r. około godziny 22.50 obserwator monitoringu w Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach zauważył na ulicy Towarowej w rejonie Dworca Autobusowego, jak do grupy młodzieży idącej w kierunku ulicy Traugutta podeszło trzech mężczyzn, którzy zaczęli ich szarpać, popychać, a następnie bić. W trakcie zdarzenia jedna z osób nieletnich doznała obrażenia twarzy w okolicy jamy ustnej. Na miejsce skierowano patrole Straży Miejskiej oraz patrol mieszany Policji i Straży Miejskiej, które ujęły sprawców pobicia i przewiozły do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej. Sprawców pozostawiono do dyspozycji Policji. Rodziców osób nieletnich, poszkodowanych w zajściu, poinformowano o przysługujących im prawach o możliwości złożenia zawiadomienia pobicia ich dzieci na Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Do Komisariatu Policji został również przesłany zgrany w wersji elektronicznej materiał z całości zdarzenia.
Spożywanie alkoholu-Plac JP II
W dniu 22.03.2010 o godz 13:20 patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Kołłątaja gdzie według zgłoszenia ma mieć miejsce spożywanie alkoholu. Na miejscu patrol zastał 2 osoby spożywające alkohol.Jest to wykroczenie z Art 43 ust 1 Ustawy o Wychowaniu Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi. W/w zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 100zł.
Spożywanie alkoholu Plac Autobusowy- MONITORING
W dniu 21.03. 2010r o godz 7:25 obserwator monitoringu zauważył na ul. Niepodległości plac Autobusowy spożywanie alkoholu. Jest to wykroczenie z Art 43 ust 1 Ustawy o Wychowaniu Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi. Na miejscu patrol zastał osobę, którą wylegitymowano oraz pouczono.
Strona 76 z 80 << < 73 74 75 76 77 78 79 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.166.172.180