Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
RODO
Osoba leżąca na Placu JP II-Monitoring
W dniu 9.06.2010r o godzinie 18:47 obserwator Monitoringu zauważył na placu Jana Pawła II przy fontannie leżącego mężczyznę. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który po przybyciu stwierdził iż osoba znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyznę odwieziono do miejsca zamieszkania pod opiekę rodziny.
Zakłócanie ciszy nocnej w nowym Parku przy ul. Polnej
W dniu 9.06.2010r o godzinie 0:05 patrol Straży Miejskiej podczas patrolowania rejonu nowego Parku Miejskiego przy ulicy Polnej zauważył 3 osoby zakłócające ciszę nocną, osoby te zostały wylegitymowane oraz pouczone z art 51&1 Kw a następnie nakazano opuścić miejsce do miejsca zamieszkania.
Spożywanie alkoholu.
W dniu 7.06.2010r o godzinie 20:30 patrol Straży Miejskiej podjął interwencję wobec 3 osób spożywających alkohol na skwerze przy ulicy Mickiewicza. Osoby te wylegitymowano oraz pouczono z art 43'1 ust 1 U.w.t.p.a a także nakazano opuścić miejsce.
Odwóz do miejsca zamieszkania.
W dniu 6.06.2010r patrol Straży Miejskiej o godzinie 11:05 na ulicy Słowackiego zauważył mężczyznę po spożyciu alkoholu a mianowicie mający trudności w poruszaniu się o własnych siłach. Patrol wylegitymował mężczyznę gdzie następnie odwiózł do miejsca zamieszkania pod opiekę rodziny.
Spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem.
W dniu 5.06.2010r Straż Miejska kilkakrotnie interweniowała wobec osób spożywających alkohol w miejscach objętych zakazem. W wyniku tych interwencji część osób została ukarana mandatami karnymi a także pouczona.Straż Miejska każdego dnia podejmuje interwencje w stosunku do osób spożywających alkohol. W związku ze zbliżającymi się wakacjami a także upalnymi dniami młodzież i nie tylko wychodzi spożywać alkohol w miejscach zabronionych,Straż Miejska informuje że w związku z Art 43'1 ust 1 Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem zgodnie z taryfikatorem jest Mandat karny w wysokości 100zł.
Osoba leżąca w budynku.
W dniu 4.06.2010r o godzinie 22:23 otrzymano zgłoszenie dotyczące osoby leżącej na IV piętrze bloku. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który potwierdził treść zgłoszenia oraz ustalił dane osoby, jak się okazało osoba ta była po spożyciu alkoholu oraz ze względu na brak możliwości odwozu do miejsca zamieszkania został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej.
Grupa młodzieży zakółócająca ciszę nocną.
W dniu 2.06.2010r patrol Straży Miejskiej o godzinie 1:20 podjął interwencje w stosunku do 5 osób zakłócających ciszę nocną na nowym Parku Miejskim przy ulicy Polnej. Osoby te zostały wylegitymowane oraz pouczone z Art 51&1 KW a także nakazano udać się do miejsc zamieszkania.
Spożywanie alkoholu na 10 piętrze.
W dniu 31.06.2010r o godzinie 21:10 otrzymano zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu na 10 pietrze bloku przy ulicy Traugutta. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który zastał 2 osoby spożywające alkohol. Jedna z osób została odwieziona do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej ze względu na stan zagrażający życiu i zdrowiu swojemu oraz innych osób. Zaś 2 osoba posiadała obrażenia głowy i została przewieziona przez Pogotowie do Szpitala.
Zakaz wstępu na wały.
Na mocy rozporządzenia wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka został wprowadzony zakaz wstępu na wały przeciwpowodziowe, obowiązujący między 7 a 15 czerwca 2010 roku.

Zakaz nie dotyczy pracowników Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Polskiego, pogotowia ratunkowego oraz innych służb publicznych, wykonujących czynności z zakresu działania tych służb, a także innych osób wykonujących czynności związane z ochroną przeciwpowodziową oraz utrzymaniem wałów.

Naruszenie przepisów tego rozporządzenia podlega karze grzywny wymierzanej na zasadach i w trybie określonym w prawie o wykroczeniach.
Zakłócanie ciszy nocnej.
W nocy z 30/31.05.2010r o godzinie 0:45 otrzymano zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej w bloku przy ulicy Nad Białką. Zgłoszenie dotyczy osoby,która z IV piętra krzyczy z okna. Na miejscu patrol Straży Miejskiej potwierdził zgłoszenie, następnie przeprowadził rozmowę oraz pouczył z art 51&1 KW który mów:
§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
Grupa młodzieży spożywająca alkohol.
W dniu 30.05.2010r o godzinie 18:30 otrzymano zgłoszenie dotyczące grupy osób spożywających alkohol na klatce schodowej w bloku przy ulicy Polnej. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który zastał 2 osoby które wylegitymowano oraz pouczono z art 43' ust 1 U.w.t.p.a
Strona 76 z 85 << < 73 74 75 76 77 78 79 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.224.56.126