Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
RODO
Zatrzymanie osoby poszukiwanej.
W dniu 3.10.2010r około godziny 23:45 patrol mieszany Straży Miejskiej z Policją w czasie patrolowania rejonu w Zabrzegu zauważyli mężczyznę dziwnie zachowującego się. Po wylegitymowaniu oraz sprawdzeniu w systemie okazało się iż jest on poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany oraz przewieziony do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach celem wykonania dalszych czynności a następnie do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.
Zaginął mieszkaniec Zabrzega

W dniu 2 października wyszedł z domu i do tej pory nie powrócił Tadeusz Dyrda, 57-letni mieszkaniec Zabrzega.

Zaginiony wygląda na 55 lat, mierzy 180 cm wzrostu, ma średnią budowę ciała, włosy ciemne ze śladami siwizny, oczy szare, twarz owalną. W chwili zaginięcia był ubrany w ciemnoniebieską piżamę i czarne półbuty.

Osoby, które znają miejsce pobytu zaginionego proszone są o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Łukasiewicza 4, nr tel. (032) 2148810 lub najbliższą jednostką Policji - nr alarmowe 997, 112.
Uszkodzenia ławek obok gazowni na ul. Sobieskiego.
W dniu 28.09.2010r. Straż Miejska podjęła czynności związane uszkodzeniem skweru w rejonie przedsiębiorstwa PGNiG znajdującego się na ulicy Sobieskiego. Ustalono, że ławki są uszkodzone i nie posiadają desek do siedzenia. Ustalono, że skwer należy do Urzędu Miejskiego w związku z powyższym sprawę przekazano do Wydziału Inwestycji i zarządu Drogami
Zniszczonego drzewa na ul. Słowackiego
W dniu 28.09.2010r. patrol Straży Miejskiej podjął czynności związane z połamanym przez wiatr drzewem znajdującym się w pasie drogi ulicy Słowackiego w skrzyżowaniu z ulicą Towarową. Sporządzono dokumentację fotograficzną, którą wraz innymi dokumentami przekazano do Urzędu Miasta do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w celu przejęcia postępowania zgodnie z kompetencjami.
Interwencje wobec osób bezdomnych
W dniach 24 i 25.09.2010r. patrole Straży Miejskiej dwukrotnie interweniowały wobec nietrzeźwych osób bezdomnych, które znajdowały się w sytuacjach zagrażających ich życiu oraz zdrowiu, siedzących na krawężniku ulicy Niepodległości. Ze względu na brak możliwości pozostawienia ich pod opieką innych osób zastosowano zatrzymanie opiekuńcze odwożąc do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej.
Zakłócanie ładu i porządku publicznego.
W dniu 23.09.2010r patrol Straży Miejskiej interweniował dwa razy wobec mężczyzn zakłócających ład i porządek publiczny. Pierwsze zgłoszenie dotyczy nietrzeźwego mężczyzny, który spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem Art 43'1 ust 1 u.o.w.t.p.a a także zakłócał ład i porządek publiczny. Mężczyznę wylegitymowano i przewieziono do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej. Druga podobna interwencja dotyczyła zakłócania ładu i porządku na Placu Jana Pawła II, mężczyzna znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Został wylegitymowany i odwieziony do miejsca zamieszkania.
Osoba próbująca popełnić samobójstwo.
W dniu 20.09.2010r około godziny 20:30 patrol mieszany Straży Miejskiej oraz Policji otrzymał zgłoszenie od Dyżurnego dotyczące mężczyzny próbującego popełnić samobójstwo.Mężczyzna wcześniej zadzwonił na komisariat iż znajduje się w samochodzie na terenie MOSIR i ma myśli samobójcze. Patrol po przybyciu na miejsce zauważył pojazd który był zamknięty a w nim leżał mężczyzna, który nie dawał oznak życia. Funkcjonariuszom udało się wejść do środka pojazdu a w nim zastano mężczyznę z owiniętym wokół szyi paskiem. Po usunięciu pasa z szyi mężczyzna odzyskał po chwili przytomność. Wezwano Pogotowie Ratunkowe gdzie lekarz zadecydował że w/w zostanie przewieziony do Szpitala Psychiatrycznego w Bielsku-Białej.
Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych.
W dniu 17.09.201r około godziny 19:30 na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z Traugutta doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych. Na miejsce skierowano patrol mieszany Straży Miejskiej z Policją celem zabezpieczenia skrzyżowania . Patrol kierował ruchem drogowym do czasu przybycia Policji Wydział Ruchu Drogowego Bielsko-Biała. Poszkodowana została przewieziona karetką do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.
Spożywanie Alkoholu.
W dniu 16.09.2010r o godzinie 10:40 patrol Straży Miejskiej interweniował na ulicy Braci Sofków w sprawie osób spożywających alkohol Art 43'ust 1 U.o.w.t.p.a. Po przybyciu na miejsce patrol wylegitymował dwie osoby spożywające alkohol. Mężczyźni zostali pouczeni oraz nakazano opuścić miejsce. W trakcie interwencji patrol zauważył mężczyznę leżącego na ławce. Mężczyzna ten był w stanie po spożyciu alkoholu. Nie był wstanie poruszać się o własnych siłach. W/w przewieziono do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia.
Mężczyzna leżący na klatce schodowej.
W dniu 11.09.2010r o godzinie 20:55 patrol Straży Miejskiej interweniował na ulicy Niepodległości w sprawie mężczyzny leżącego na klatce schodowej pod drzwiami jednego z mieszkańców uniemożliwiając dojście do mieszkania. Mężczyzna był po spożyciu alkoholu, miał problemy z poruszaniem się. Ze względu na brak możliwości odwozu do miejsca zamieszkania został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w bielsku-Białej.
Program STOP 18!
W dniu 09.09.2010r. odbyła się XIII edycja Programu STOP 18!, którego celem jest poprawa przestrzegania zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach również wzięła udział w edycji poprzez dystrybucję materiałów edukacyjnych połączoną z przypominaniem sprzedawcom o obowiązującym prawie. Podjęto również współpracę ze szkołami celem edukacji w powyższym temacie.
Strona 70 z 85 << < 67 68 69 70 71 72 73 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.158.199.217