Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
Zakłócanie spoczynku nocnego
W dniach od 3-5.07.2010r Straż Miejska otrzymała osiem zgłoszeń dotyczące zakłócania ciszy nocnej przez mieszkańców oraz grupę młodzieży. Straż Miejska z tego tytułu nakłada mandaty karne w wysokości 200 zł z art 51&1 kodeksu wykroczeń bądź też stosuje pouczenia.
Odwóz do Izby Wytrzeźwień
W dniu 3.07.2010r o godzinie 12:20 patrol Straży Miejskiej podjął interwencję wobec dwóch mężczyzn spożywających alkohol na ulicy Mickiewicza. Osoby te były pod wpływem alkoholu, nie potrafiły poruszać się o własnych siłach, ze względu na brak możliwości odwozu do miejsca zamieszkania przewieziono do izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej
Interwencja wobec grupy spożywającej alkohol.
W dniu 2.07.2010r o godzinie 3:33 patrol Straży Miejskiej na ulicy Tetmajera zauważył osoby spożywające alkohol na placu zabaw. Była to grupa młodzieży którą wylegitymowano oraz nakazano opuścić miejsce i udać się do miesjca zamieszkania.
Spożywanie alkoholu oraz zakłócanie ciszy nocnej.
w dniu 1.07.2010r Straż Miejska trzykrotnie interweniowała wobec osób spożywających alkohol na ulicy Jagiellońskiej oraz Ślepej. Na miejsce skierowano patrol który na miejscu przeprowadził rozmowę oraz pouczył. Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 3:32 dotyczyła zakłócania ciszy nocnej przez grupę młodzieży spożywającą alkohol przy ulicy Tetmajera.
Zabezpieczenie niewypałów.
Straż Miejska w miesiącu czerwcu czterokrotnie zabezpieczała miejsca w których znaleziono niewypały które zostały odkryte po opadnięciu wód powodziowych w Zabrzegu oraz Ligocie. Teren taki musi być zabezpieczony od momentu zgłoszenia aż do momentu przyjazdu saperów. Niejednokrotnie Straż Miejska zabezpieczała takie miejsce nawet przez cztery doby (96 godzin).
Okres Wakacyjny (letni)
Od momentu rozpoczęcia się wakacji a tym samym okresu letniego Straż Miejska kilkakrotnie podejmuje codziennie interwencje w stosunku do osób spożywających alkohol w miejscu objętym zakazem a jest to wykroczenie z Art 43' ust 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Także każdego dnia Dyżurny odbiera zgłoszenia dotyczące zakłócania ładu i porządku w miejscu publicznym a także zakłócanie ciszy nocnej jest to wykroczenie z Art 51&1 kodeksu wykroczeń. Za popełnione wykroczenia których dopuszczają się obywatele są nakładane mandaty karne bądź pouczenia. Straż Miejska przypomina o stosowaniu się do w/w przepisów ponieważ za spożywanie alkoholu w miejscu objętych zakazem jest mandat w wysokości 100zł a za zakłócanie ciszy nocnej 200zł. Przypominamy także o fakcie gdy Straż Miejska podejmując interwencję w stosunku do osób będących pod wpływem alkoholu stwazających zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych osób są odwożone do miejsca zamieszkania pod opiekę rodziny a w przypadku braku takiej możliwości , przewożona jest do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia.
Udzielenie pomocy osobie leżącej.
W dniu 22.06.2010r o godzinie 13:50 otrzymano zgłoszenie dotyczące leżącego mężczyzny w rejonie ulicy Wąskiej. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który zauważył mężczyznę. W/w był po spożyciu alkoholu. Mężczyzna w trakcie interwencji zasłabł. Wezwano Pogotowie Ratunkowe, które udzieliło w/w pomocy. Po przebadaniu przez lekarza został odwieziony do miejsca zamieszkania.
Zgłoszenie w sprawie bezpańskiego Psa.
W dniu 20.06.2010r o godzinie 18:20 otrzymano telefoniczne zgłoszenie dotyczące chorego (wychudzonego,leżącego) psa w rejonie ulicy Jagiellońskiej. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który potwierdził zgłoszenie. Psa zabrano na Komendę Straży Miejskiej, gdzie następnie wezwano pogotowie weterynaryjne, które zabrało psa na obserwację.
Zabezpieczenie plamy oleju.
W dniu 20.06.2010r o godzinie 13:30 patrol Straży Miejskiej na ulicy Mazancowickiej z Ligocką zauważył na jezdni plamę oleju, która stwarzała zagrożenie dla pojazdów. Na miejsce wezwano Straż Pożarną która zabezpieczyła miejsce.
Zakłócanie spoczynku nocnego.
W dniu 19.06.2010r Straż Miejska otrzymała kilka zgłoszeń dotyczące zakłócania ciszy nocnej. Na miejsca gdzie miało miejsce zakłócanie spoczynku nocnego zostały skierowane patrole Straży Miejskiej gdzie przeprowadziły rozmowy z osobami, które zakłóciły ciszę nocną oraz udzielono pouczenia. Przypominamy również iż jest to wykroczenie z art. 51&1 kodeksu wykroczeń za które taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 200zł.
Pies biegający bez opieki.
W dniu 19.06.2010r o godzinie 17:30 otrzymano zgłoszenie dotyczące psa biegającego luzem bez opieki na ulicy Sobótki. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej który potwierdził zgłoszenie oraz stwierdził fakt biegającego psa bez opieki. Ze względu na brak możliwości ustalenia właściciela psa wezwano pogotowie weterynaryjne które zabrało psa.
Strona 70 z 81 << < 67 68 69 70 71 72 73 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.81.71.219