Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
LocalSpot - zgłoś problem!
Spożywanie alkoholu-Plac JP II MONITORING
W dniu 18.03.2010r o godz 18:50 obserwator monitoringu zauważył na Placu Jana Pawła II 3 mężczyzn spożywających alkohol. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej. Na miejscu patrol zastał w/w mężczyzn spożywających alkohol.Jest to wykroczenie z Art 43 ust 1 Ustawy o Wychowaniu Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi. Mężczyżni zostali ukarani mandatami.
Osoba leżąca na Schodach
W dniu 17.03.2010r ok godz 0:40 Patrol Straży Miejskiej zauważył leżącego na schodach przy ul. Niepodległości 12 mężczyznę. Podczas podjęcia interwencji od w/w była wyczuwalna woń alkoholu.Mężczyznę odwieziono do miejsca zamieszkania gdzie został pod opieką żony.
Spożywanie alkoholu ul. Węglowa- MONITORING
W dniu 17.03.2010r o godz 19.50 obserwator monitoringu zauważył na ulicy Węglowej osoby spożywające alkohol.Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej. Patrol na miejscu ustalił dane sprawców wykroczenia. Jest to wykroczenie z Art 43 ust 1 Ustawy o Wychowaniu Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi. W/w zostali ukarani mandatami.
Ujęcie domniemanego sprawcy kradzieży lampy oświetleniowej.
W dniu 15.03.2010r. o godz. 07:05 na deptaku ulicy Słowackiego, patrol Straży Miejskiej zauważył mężczyznę, który wkładał do worka element obudowy lampy oświetleniowej. Powyższy mężczyzna został ujęty i przekazany do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach w celu prowadzenia dalszych czynności. O powyższym fakcie powiadomiono również właściciela lampy, tj. Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miasta w Czechowicach-Dziedzicach.
Ujęcie domniemanych sprawców dewastacji lusterek samochodowych.
W dniu 07.03.2010r. około godz. 01:05 w nocy patrol Straży Miejskiej ujął dwóch domniemanych sprawców niszczenia lusterek samochodowych w pojazdach zaparkowanych na ul. Marii Konopnickiej. Sprawcy rozbijali powyższe lusterka uderzając w nie drewnianym kijem. Po ujęciu mężczyźni zostali rozpoznani przez świadków jako sprawcy wandalizmu, a następnie przewiezieni do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach celem prowadzenia dalszych czynności wyjaśniających.
Spożywanie alkoholu przy ulicy Węglowej.
W dniu 02.03.2010r. około godz. 22:30 na monitoringu miejskim stwierdzono spożywanie alkoholu w okolicy wiaty przystankowej przy ulicy Węglowej przez dwóch mężczyzn. W trakcie podejmowania interwencji ustalono, że są mieszkańcami Osiedla Barbara, którzy za wykroczenia spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym zostali ukarani mandatami kredytowymi. W związku z tym, że jeden z mężczyzn zachowywał się agresywnie, został on po zastosowaniu chwytów obezwładniających ujęty i przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej.
zatrzymani za posiadanie narkotyków

Policjanci i strażnicy miejscy zatrzymali trzech mieszkańców Czechowic-Dziedzic podejrzanych o posiadanie narkotyków. Za przestępstwo to grożą im 3 lata więzienia.

Trzej młodzi czechowiczanie w wieku od 17-21 lat zostali zatrzymani do kontroli drogowej na ulicy Kolejowej w Czechowicach-Dziedzicach. W czasie kontroli forda, którym podróżowali, sprawcy próbowali się pozbyć niewygodnego towaru. Jeden z nich wyrzucił na chodnik niewielki pakunek, w którym znajdowało się przeszło 14 gr metaamfetaminy oraz 1,18 gr marihuany.

Narkotyki zabezpieczono, a ich posiadacze trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego 20-latka, pies tropiący z katowickiej Izby Celnej szkolony do wykrywania narkotyków wskazał miejsce, w którym zostały ukryte środki odurzające. Dzięki temu odnaleziono dodatkowo przeszło 20 gr. amfetaminy oraz wagę elektroniczną, tzw. "dilerkę”. Za posiadanie narkotyków sprawcom grozi kara 3 lat więzienia.
Ujęcie sprawcy dewastacji wiaty przystankowej.
W dniu 21.02.2010 o godzinie 20:00 patrol mieszany Policji oraz Straży Miejskiej ujął sprawcę dewastacji wiaty przystankowej znajdującej się przy ulicy Wyspiańskiego.Sprawcą okazał się nietrzeźwy mieszkaniec Mnicha , czasowo przebywający na terenie naszego miasta. 20 latka umieszczono w Izbie Wytrzeźwień. Obecnie Policja prowadzi dochodzenie. Za zniszczenie wiaty grozi mu pięć lat więzienia , natomiast Urząd Miasta wystąpi o pokrycie strat związanych z naprawą wiaty przystankowej.
Pustostan grożący zawaleniem.
Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach dniu 15.02.2010r. o godz. 11:00 dokonała kontroli pustostanu znajdującego się przy ul. Górniczej 52, któremu grozi zawalenie. Ustalono, że właścicielem powyższej nieruchomości jest SPÓŁKA ZAGOSPODAROWANIA MIENIA BIERUŃ. Ze względu na fakt przebywania tam osób bezdomnych nakazano właścicielowi zabezpieczyć powyższy obiekt przed możliwością wejścia osób postronnych. Ustalono, że w dalszej konsekwencji obiekt zostanie wyremontowany lub rozebrany.
Interwencja w sprawie lużno biegającego psa bez nadzoru właściciela.
W dniu 06.02.2010r o godzinie 13:15 patrol Straży Miejskiej udał się w rejon ulicy Pocztowej w Czechowicach Południowych gdzie na jednej z posesji został zatrzymany pies biegający bez nadzoru właściciela. Stwierdzono że pies posiada numer identyfikacyjny po którym ustalono właściciela psa mieszkającego na ulicy Kolejowej. Podczas rozmowy z właścicielką ustalono że w/w numer identyfikacyjny został dwa lata temu przez nią zagubiony. W związku z powyższym wezwano Pogotowie Weterynaryjne z Cieszyna i przekazano psa.
Udzielenie pomocy osobie poszkodowanej.
W dniu 04.02.2010r o godzinie 19:26 patrol Straży Miejskiej podczas kontroli klatki schodowej bloku nr 26 przy ulicy Traugutta na pierwszym piętrze w rejonie windy, zastał mężczyznę z widocznym urazem głowy. Poszkodowanemu udzielono pomocy, przewieziono do Stacji Pogotowia Ratunkowego celem udzielenia pomocy lekarskiej a następnie do szpitala w celu zszycia rany i nałożenia opatrunku.
Strona 70 z 72 << < 67 68 69 70 71 72 >
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.227.51.103