Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
LocalSpot - zgłoś problem!
Osoba leżąca na klatce schodowej
W dniu 5.05.2010 Patrol Straży Miejskiej został skierowany na ulicę Barabasza gdzie na klatce schodowej ma leżeć mężczyzna. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. W/w znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyznę odwieziono do Miejsca zamieszkania pod opiekę najbliższych.
Bezpańskie psy w Zabrzegu
W dniu 5.05.2010r o godzinie 13:20 Patrol Straży Miejskiej udał się do Zabrzega w sprawie psów bezpańskich biegających po Zabrzegu. Na miejscu Patrol potwierdził treść zgłoszenia, udało się wyłapać jednego psa gdzie wezwano Pogotowie Weterynaryjne które zabrało zwierzę.
Zaśmiecanie terenu w rejonie skrzyżowania DK-1 z ul. Kopernika.
W dniu 4.05.2010r patrol Straży Miejskiej udał się w rejon skrzyżowania DK1 z ulicą Kopernika w sprawie zaśmiecania terenu. Na miejscu stwierdzono odpady komunalne, plastikowe opakowania po olejach, butelki oraz kilka worków z odpadami. Brak możliwości ustalenia sprawcy wykroczenia. Na miejscu sporządzono dokumentację fotograficzną oraz sporządzono notatkę w celu jej dalszego wykorzystania. Przypominamy iż zaśmiecanie terenów, podrzucanie śmieci w lasach oraz w rejonach dróg jest karane mandatami z Art 145 KW.
Napaść na ul. Stadionowej w Zabrzegu.
W dniu 02.05.2010r. ok. godz. 23:10 w trakcie zabezpieczania festynu rodzinnego na stadionie w Zabrzegu, biegnący mężczyzna na ul. Stadionowej zaatakował innego mężczyznę idącego z kobietą. Uderzony mężczyzna przewrócił się, a napastnik zaczął uciekać w stronę stadionu. Po krótkim pościgu sprawca napaści został ujęty i przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej. Poszkodowany uskarżał się na ból ręki, został pouczony aby udał się do Stacji Pogotowia Ratunkowego w celu obdukcji, a także do Komisariatu Policji w celu złożenia zawiadomienia o pobiciu. Wszelkie ustalenia odnośnie zajścia oraz danych osobowych zostały przekazane do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach.
Petardy w rękach dzieci.
W dniu 3.05.2010r Patrol Straży Miejskiej udał się o godzinie 13:05 w rejon deptaku ulica Mickiewicza gdzie grupka dzieci rzucała petardy pod nogi przechodniów. Na miejscu patrol zastał dwójkę dzieci (braci), których wylegitymowano oraz nakazano im wskazać osobę, która sprzedała im materiały pirotechniczne. Przeprowadzono rozmowę ze sprzedawcą . W/w sprzedawcę wylegitymowano, zakazano sprzedaży tych materiałów osobom niepełnoletnim, nakazano umieścić tabliczkę informacyjną o dopuszczalnym wieku sprzedaży materiałów pirotechnicznych. Dzieci odwieziono do miejsca zamieszkania i oddano pod opiekę rodziców. Z w/w interwencji sporządzono notatkę służbową celem dalszego jej ewentualnego wykorzystania.
Osoba podejrzana próbująca prowadzić pojazd
W dniu 30.04.2010r Strażnik Miejski patrolując rejon obiektu Mosir ok godziny 4:00 zauważył osobę mocno zataczającą się, próbującą kierować pojazdem. O zaistniałej sytuacji poinformowano patrol łączony Straży Miejskiej wraz z Policją gdzie w wyniku rozpytania okazało się iż w/w mężczyzna próbował popełnić samobójstwo zażywając tabletki uspokajające.
Osoba nietrzeżwa zakłócająca ciszę nocną.
W dniu 1.05.2010r Patrol mieszany Straży Miejskiej i Policji około godziny 23:00 udał się na polecenie Dyżurnego na ulicę Żurawią w sprawię mężczyzny zakłócającego ciszę nocną. Po przybyciu na miejsce patrol zauważył mężczyznę w stanie upojenia alkoholowego. Ze względu na brak możliwości odwozu w/w do miejsca zamieszkania, a zważywszy iż w/w stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych osób odwieziono do Izby Wytrzeźwień w bielsku-Białej. Po przebadaniu w/w na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik 1,82 mg/l.
Ul. Klasztorna spożywanie alkoholu.
W dniu 27.04.2010r patrol Straży Miejskiej patrolując rejon bloków na ulicy Klasztornej zauważył mężczyznę spożywającego alkohol w miejscu publicznym.Jest to Wykroczenie z Art 43'ust 1 Ustawy o Wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Strażnicy w związku z w/w wykroczeniem mężczyznie zaproponowano mandat karny oraz został poinformowany o prawie odmowy przyjęcia mandatu lecz w przypadku odmowy zostanie skierowany Wniosek do Sądu Rejonowego o ukaranie z czego w/w skorzystał.
Porzucone młode pieski.
W dniu 24.04.2010r około godziny 7:00 otrzymano telefoniczne zgłoszenie o porzuceniu młodych piesków na ulicy Sobieskiego. Na miejsce skierowano Patrol Straży Miejskiej który zastał psy. Psy zostały zabrane na Komendę Straży Miejskiej gdzie zostało powiadomione Schronisko, Które zabrało je na obserwację.
Podejrzanie zachowująca się kobieta i mężczyzna-MONITORING
W dniu 23.04.2020r około godziny 19:45 obserwator monitoringu skierował patrol Straży Miejskiej do Parku Miejskiego przy ulicy Słowackiego gdzie zauważył podejrzanie zachowującą się parę. W czasie obserwacji z monitoringu zauważono że w/w para coś pakuje i przekazuje sobie nawzajem, rozglądając się co dzieje się wokół. Po przybyciu na miejsce osoby wylegitymowano oraz nakazano opróżnić kieszenie. W wyniku tego u mężczyzny znaleziono woreczek z białym proszkiem w skarpetce prawej stopy. Osoby ujęto w celu przekazania na komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Po wyprowadzeniu osób z radiowozu dokonano obserwacji wzrokowej pomieszczenia do przewozu osób gdzie znaleziono kolejny woreczek z białym proszkiem. Powiadomiono Policjantów którzy zabezpieczyli znalezisko. Przewożona kobieta oświadczyła że to ona odrzuciła woreczek. Osoby przekazano do dyspozycji Policji.
Spożywanie alkoholu park Miejski-MONITORING
W dniu 23.04.2010r obserwator monitoringu o godzinie 18:55 zauważył w Parku Miejskim osoby spożywające alkohol. Na miejsce skierowano Patrol Straży Miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. Osoby te zostały wylegitymowane i ukarane Mandatem z Art 43'ust.1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciw działaniu alkoholizmowi.
Strona 70 z 76 << < 67 68 69 70 71 72 73 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.221.131.67