Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
LocalSpot - zgłoś problem!
Był agresywny wobec interweniujących strażników. Trafił do OPPA.
W dniu 19 grudnia tuż po godzinie 13 patrol straży miejskiej interweniował na ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach w rejonie sklepu Biedronka wobec grupy osób, którzy zachowywali się głośno i budziły zaniepokojenie wobec przechodniów ( udawali wschodnie sztuki walki). Grupie nakazano się rozejść. Jeden z mężczyzn nie miał zamiaru stosować się do poleceń funkcjonariuszy. Zaczął być wulgarny, agresywny oraz pobudzony. Odwagi dodawał mu alkohol, który był od niego wyczuwalny. Mężczyznę strażnicy próbowali ująć lecz ten zaczął stawiać czynny i bierny opór. W trakcie zakładania kajdanek mężczyzną próbował się szarpać. Na miejsce do pomocy wezwano kolejny patrol lecz udało się mężczyznę doprowadzić do radiowozu używając chwytów obezwładniających. Następnie za swoje zachowanie męźczyzna trafił do Izby wytrzeźwień gdzie miał prawie 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Kolejne szkolenie z Uchwały Antysmogowej.
W grudniu jeden ze strażników mł. spec. Marcin Biber należący do Eco-Patrolu przeszedł kolejne szkolenie w Katowicach dotyczące wprowadzonej od 1 września 2017 roku Uchwały Antysmogowej. Na szkoleniu uczestniczyli strażnicy miejscy/gminni z całego województwa śląskiego. Szkolenie dotyczyło " Ograniczyć smog poprzez skuteczną kontrolę instalacji grzewczych do 1MW na paliwa stałe". Po zakończonym szkoleniu strażnik otrzymał certyfikat.
Życzenie Bożo Narodzeniowe.Wszystkim mieszkańcom Gminy Czechowic-Dziedzic najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 r.


składa

Komendant Straż Miejskiej

wraz z pracownikami.
Usunięcie wraku pojazdu z ulicy Kolejowej.
W dniu 18 grudnia z ulicy Kolejowej w Czechowicach-Dziedzicach został usunięty przez straż miejską pojazd marki VW Golf, który od prawie roku pojazd stał z uwagi na jego spalenie. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych a stan techniczny oraz dewastacja eliminuje pojazd w ruchu drogowym a dostępność pojazdu dla osób trzecich stwarza zagrożenie. Z uwagi na powyższe działając na podstawie art 50a pkt 1 i pkt 2 oraz art 130a prawa o ruchu drogowym pojazd został usunięty.

Również udało się doprowadzić do usunięcia zniszczonego pojazdu przez właściciela marki Seat, który stał na ulicy Węglowej w rejonie zjazdu przy DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach.
Strażnicy zapobiegli tragedii.
W dniu 10 grudnia po godzinie 18 funkcjonariusze straży miejskiej udali się na ulicę Dolna w Czechowicach-Dziedzicach , gdzie według zgłoszenia na klatce schodowej ma wydobywać się zapach spalenizny. Na miejscu strażnicy potwierdzili treść zgłoszenia. Zapach spalenizny odczuwalny był w rejonie II piętra budynku, gdzie znajdowały się trzy mieszkania. Strażnicy natychmiast zaalarmowali dwóch lokatorów z mieszkań i wykluczono u nich nieprzyjemny zapach. W jednym mieszkaniu nikt nie otworzył drzwi. Strażnicy udali się na zewnątrz budynku celem sprawdzenia okien tego mieszkania i zauważono, że w jednym z pokoi świeci się światło i są uchylone drzwi balkonowe. Jedna z mieszkanek oświadczyła, że nie wie czy właściciel jest w środku, gdyż nie widziała go od paru dni. Podjęto decyzję o wezwaniu na miejsce straży pożarnej. Podczas oczekiwania na straż strażnicy próbowali głośno pukać do drzwi, gdyż sąsiedzi podejrzewali, że w środku może spać właściciel. W momencie przybycia straży pożarnej drzwi otworzył mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu a z mieszkania wydobywał się gęsty dym. Strażacy weszli do mieszkania i stwierdzili tlącą się wersalkę od niedopałka papierosa. Ogień został ugaszony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę na badania do szpitala. Mieszkanie oraz klatka schodowa zostały sprawdzone przez strażaków czujnikiem czadu. Na miejsce przybyła również rodzina mężczyzny, którym przekazano mieszkanie pod opiekę.
Kobieta pogryziona przez psa,
W dniu 10 grudnia około godziny 11:15 strażnicy miejscy udali się na ulicę Przebiśniegów w Czechowicach-Dziedzicach, w sprawie zgłoszenia jakie otrzymał Dyżurny SM dotyczące pogryzienia przez psa kobietę. Po przybyciu na miejsce zastano męża poszkodowanej, który oświadczył, że podczas spaceru na ulicy Zawiłej jego żona została pogryziona przez psa i od razu pojechała na pogotowie ratunkowe. Mężczyzna nie był wstanie wskazać właściciela psa. Strażnicy o patrolowali cały rejon i nie napotkali żądnego psa. Po ponad godzinie do komendy straży miejskiej zgłosił się mężczyzna, który przypuszczał, że to jego pies mógł pogryźć w/w kobietę na ulicy Zawiłej. Właściciel oświadczył, że pies posiada wszystkie szczepienia i chce skontaktować się z poszkodowaną celem dostarczenia dokumentacji oraz dojścia po porozumienia. W godzinach póżniejszych patrol udał się do poszkodowanej, która oświadczyła, że na pogotowiu otrzymała skierowanie do kliniki w Cieszynie gdzie otrzymała zastrzyk przeciwko tężcowi. Również oświadczyła, że jest w kontakcie z właścicielem psa i nie rości żądnych pretensji i że doszli do porozumienia. Właściciel zwierzęcia oświadczył, że był ze swoim psem na pierwszej obserwacji u weterynarza. Wobec sprawcy wykroczenia z art 77 kodeksu wykroczeń tzn. niezachowania środków zwykłych i nakazanych przy trzymaniu psa zastosowano pouczenie.
Pomoc kobiecie cierpiącej na zaniki pamięci.
W dniu 5 grudnia przed godziną 19 patrol straży miejskiej udał się na ulicę Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie Dyżurny SM otrzymał zgłoszenie dotyczące przebywania na klatce schodowej starszej kobiety a zgłaszający nie potrafi z nią logicznie porozmawiać. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który oświadczył, że nie był wstanie nawiązać żądnego kontaktu z kobietą, sprawiała wrażenie osoby zagubionej. Kobieta była ubrana w pantofle oraz posiadała przy sobie klucze od mieszkania. Strażnicy po rozpytaniu sąsiadów ustalili personalia kobiety, którą okazała się być 82-letnia czechowiczanka mieszkająca blok obok. Ustalono również numer telefonu do najbliższej osoby kobiety - siostrzenicy, która przyjechała na miejsce po chwili. Do tego czasu strażnicy udali się z kobietą do miejsca zamieszkania i zaopiekowali się nią do czasu przybycia siostrzenicy.
Symulował uraz nogi, chciał Pogotowia. Pojechał na izbę.
W dniu 30 listopada po godzinie 17 Dyżurny Komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca, że we wiacie PKM na ulicy Legionów przy starej gminie leży n/n mężczyzna. Na miejsce został wysłany patrol, który na miejscu zastał osobę zgłaszającą a także leżącego we wiacie przystankowej mężczyznę. Mężczyzna początkowo uskarżał się na ból w klatce piersiowej a także gdy próbowano pomóc mu przy podniesieniu się skarżył się, że nie może poruszać lewą nogą gdyż się przewrócił I ma skręconą nogę. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy, ułożono w pozycji bocznej ustalonej a także okryto go kocem termicznym. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Załoga karetki znała osobiście mężczyznę, gdyż niejednokrotnie byli wzywani do niego i czasami mężczyzna symuluje choroby alby odwieść go do izby wytrzeźwień albo szpitala celem noclegu. I rzeczywiście mężczyzna z chwilą przybicia karetki pogotowia i z ich pomocą wstał i wszystkie urazy znikły. Po przebadaniu strażnicy spełnili życzenie mężczyzny i przewieźli go do Izby wytrzeźwień w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia. Strażnik podejmujący interwencje pouczył mężczyznę z Art 66 kodeksu wykroczeń który brzmi:
§ 1. Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.

§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1 000 złotych.

Parkowała na przejściu dla pieszych - nie widziała żadnego problemu.
W dniu 24 listopada Dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące parkowania pojazdu na przejściu dla pieszych na ulicy Traugutta z ulicą Dolną w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejsce został wysłany patrol, który zauważył pojazd marki Suzuki parkujący praktycznie na całym przejściu dla pieszych. Na miejscu szybko zjawiła się sprawczyni. Była nią 56-letnia mieszkanka naszego miasta. Gdy strażnik podał podstawę prawną podjęcia interwencji czyli parkowanie na przejściu dla pieszych, kobieta oznajmiła funkcjonariuszowi, że troszkę przejścia przecież jest i chyba nie ma problemu i stwierdziła, że nie było nigdzie miejsca a to miejsce na przejściu było wolne wiec stanęła sobie aby pójść do apteki. Strażnik miejski wyjaśnił kobiecie co to jest przejście dla pieszych oraz że nie można na nich parkować to kobieta wyciągnęła kartę parkingową osoby niepełnosprawnej myśląc, że z tą kartą może. Niestety zostało jej również wytłumaczone gdzie można parkować z kartą inwalidy bo kobieta również nie wiedziała. Na koniec całej interwencji strażnik miejski udzielił kobiecie pouczenia z art 97 kodeksu wykroczeń mając nadzieję, że krótką rozmowę jaką z nią przeprowadził będzie cenną lekcją na przyszłość. Czasami warto przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego bo co jakiś czas one się zmieniają.
Kontrole straży miejskiej przy garażach na ulicy Nad Białką.
W związku ze zgłoszeniami mieszkańców do Straży Miejskiej dotyczącymi częstego przesiadywania, spożywania alkoholu na terenie garaży wzdłuż rurociągu ciepłowniczego przy ulicy Nad Białką w Czechowicach-Dziedzicach przez grupy osób a dokładnie przy stawach hodowlanych jak również częstego zanieczyszczenia terenu odpadami różnego pochodzenia straż miejska podjęła działania w kierunku częstych kontroli wskazanego rejonu aby wyeliminować zjawisko zanieczyszczenia terenu a także spożywania alkoholu. Również straż miejska postanowiła, że co jakiś czas w danym rejonie postara się zadysponować foto pułapkę, która jest w dyspozycji eco patrolu tak aby można było zareagować na wykroczenia w chwili ich popełnienia. Przypomnijmy - nasza foto pułapka jest wyposażona w możliwość wysłania wiadomości SMS lub MMS na wskazany numer telefonu w chwili gdy pojawi się ruch. W przypadku stwierdzenia spożywania alkoholu bądź zanieczyszczenia miejsca straż miejska będzie nakładać mandaty karne.
Nietrzeźwy kierujący uderzył samochodem w znak drogowy oraz lampę.
W dniu 19 listopada około godziny 23:30 strażnicy miejscy patrolując rejon ulicy Kochanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach zauważyli pojazd marki ROVER, który jadąc od ulicy Narutowicza w kierunku ulicy Traugutta zaczął nagle hamować i uderzył przodem w znak drogowy przejścia dla pieszych oraz latarnię. Kierujący chciał odjechać z miejsca zdarzenia lecz strażnicy miejscy udaremnili mu ucieczkę. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowało się jeszcze trzech pasażerów. Od kierującego pojazdem strażnicy wyczuli silną woń alkoholu oraz bełkotliwie się wypowiadał. Po chwili przyznał się interweniującym funkcjonariuszom, że wypił trzy piwa. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Na miejsce poprzez Dyżurnego SM wezwano patrol policji oraz zabezpieczono miejsce zdarzenia do czasu ich przybycia celem prowadzenia dalszych czynności.
Strona 4 z 76 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.221.131.67