Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
Kobieta przebywająca pod schodami dawnego Ośrodka kultrury KWK.
W dniu 4 maja około godziny 19:50 patrol straży miejskiej udał się na ulicę Nad Białką w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie według zgłoszenia pod schodami dawnego Domu Kultury przy KWK Silesia ma przebywać kobieta. Na miejscu patrol zastał 68 letnią kobietę, która była bezdomna. Po wylegitymowaniu kobietę przewieziono do siedziby straży miejskiej, gdzie próbowano telefonicznie skontaktować się z rodziną oraz z przyjacielem lecz nikt nie chciał się kobietą zaopiekować. Z uwagi, że kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu została opiekuńczo przewieziona do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej.
Bezdomna kobieta szukała schronienia przed ulewą w Kościele.
W dniu 3 maja przed godziną 22 Dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie, dotyczące przebywającej kobiety od dłuższego czasu w kościele przy ulicy Legionów Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej. Na miejscu zastano osoby zgłaszające oraz mi.in księdza który zaopiekował się kobietą zaopatrując ja w jedzenie oraz ciepły koc. Kobieta była przemoczona po ulewie jaka przeszła nad naszym miastem. Była to 59 letnia bezdomna mieszkanka Chrzanowa. Z uwagi na zaistniałą sytuację strażnicy pomogli kobiecie i przewieźli ją do Schroniska dla osób bezdomnych w Bielsku-Białej ul. Stefanki 7, gdzie kobieta otrzymała schronienie.
Stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.
W ubiegłym tygodniu patrol straży miejskiej około godziny 8:40 zauważył siedzącego częściowo na jezdni przy skrzyżowaniu ulicy Niepodległości z Kopcia nietrzeźwego mężczyznę, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna znajdował się wstanie silnego upojenia alkoholowego. Nie potrafił wypowiedzieć logicznego słowa, miał problemy z poruszaniem się o własnych siłach. Z uwagi, że nie można było pozostawić mężczyzny pod opiekę osób najbliższych został przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej, gdzie pozostał do wytrzeźwienia. Mężczyzna miał prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Uszkodziła znak drogowy cofając. Zauważyli to strażnicy.
W dniu 24 kwietnia patrol straży miejskiej patrolując centrum miasta a dokładniej ulicę M. Konopnickiej w Czechowicach-Dziedzicach, zauważył zaparkowany pojazd marki Suzuki na chodniku w rejonie przejścia dla pieszych. Po chwili do pojazdu wsiadła kobieta, która zaczęła cofać i tylnym zderzakiem uderzyła w stojący znak informacyjny D-6 "przejście dla pieszych" w skutek czego znak został uszkodzony. Kierującą wylegitymowano i z zaistniałej sytuacji została sporządzona stosowna dokumentacja celem dalszych czynności.
Próbowali zakłócić interwencję strażnikom. Skończyło się Izbą wytrzeżwień.
W dniu 21 kwietnia około godziny 22:30 patrol straży miejskiej patrolując rejon ulicy Słowackiego (deptak) w Czechowicach-Dziedzicach, zauważył grupę osób spożywających alkohol w miejscu zabronionym. Strażnicy podjęli interwencję w stosunku do sprawców wykroczeń. Podczas gdy przeprowadzali interwencję jeden z mężczyzn zaczął zachowywać się agresywnie. Gdy strażnicy próbowali go ująć, dwóch jego kolegów z którymi spożywał alkohol próbowali utrudniać funkcjonariuszom czynności służbowe celem udaremnienia ujęcia kolegi doskakując do strażników co spowodowało wyszarpnięcie się mężczyzny z rąk stróżów prawa i oddalenie się z miejsca. Dwóch mężczyzn, którzy utrudniali czynności, nie stosowało się do wydawanych poleceń, byli agresywni. Strażnicy poinformowali ich o użyciu wobec nich ŚPB. Nie robiło to na nich wrażenia, agresja wśród nich narastała. Strażnicy użyli siły fizycznej, która okazała się niewystarczającym środkiem przymusu bezpośredniego do wyegzekwowania zachowania zgodnego z prawem, dlatego użyto RMG ręcznego miotacza gazu a następnie założono kajdanki na ręce trzymane z tyłu. N/N mężczyzn ujęto i umieszczono w radiowozie a następnie przewieziono do SM celem ustalenia danych osobowych. Na miejsce został również wezwany patrol policji. Jeden ze sprawców został ukarany mandatem karnym. Natomiast wobec drugiego zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie za swoje czyny. Sprawcy awantury pomimo ich ujęcia w dalszym ciągu byli bardzo agresywni. Dlatego też resztę wieczoru spędzili na izbie wytrzeźwień. Mężczyźni mieli w organizmie ponad 3 oraz 2 promile w wydychanym powietrzu.
Śpiąca kobieta na ławce w centrum miasta.
W dniu 20 kwietnia po godzinie 22 patrol straży miejskiej udał się na ulicę Ks. Barabasza w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie w rejonie kościoła na ławce ma leżeć nieznana kobieta najprawdopodobniej po spożyciu alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze zastali śpiącą 65 letnią kobietę, mieszkankę Czechowic od której wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kobieta bełkotliwie się wypowiadała oraz miała problemy z poruszaniem się o własnych siłach. Z uwagi jak udało się strażnikom ustalić, kobieta mieszka sama w mieszkaniu i nie można było pozostawić jej pod opieką osoby najbliższej, dlatego została przewieziono do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej, gdzie pozostała do wytrzeźwienia . Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Strażnicy próbowali mężczyźnie pomóc. Skończył na Izbie wytrzeźwień.
W dniu 14 kwietnia przed godziną 2:00 patrol straży miejskiej udał się na ulicę Paderewskiego w Czechowicach-Dziedzicach , gdzie na chodniku ma leżeć nieznany mężczyzna. Na miejscu funkcjonariusze zastali siedzącego na krawężniku w stanie upojenia alkoholowego mężczyznę. Obok niego leżał portfel oraz wyłączony telefon komórkowy. Z uwagi na brak kontaktu z mężczyzną sprawdzono zawartość portfela celem ustalenia jego tożsamości oraz czy należy do niego. Po chwili mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do interweniujących strażników oraz nie stosował się do wydawanych poleceń. Gdy strażnicy próbowali umieścić mężczyznę w przedziale dla osób ujętych w radiowozie, mężczyzna zaczął odpychać strażników i uderzać. Wobec sprawcy użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek oraz siły fizycznej. Następnie za swoje zachowanie został przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia, gdzie pozostał z wynikiem ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Kobieta wołała o pomoc w mieszkaniu. Na miejscu interweniowali strażnicy miejscy.
W dniu 15 kwietnia o godzinie 0:30 Dyżurny straży miejskiej skierował patrol na ulicę Kołłątaja w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie według zgłoszenia w jednym z mieszkań kobieta ma uderzać w drzwi i wołać o pomoc. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Zza zamkniętych drzwi słychać były odgłosy wołania o pomoc. Strażnicy próbowali nawiązać kontakt z kobietą oraz dostać się do środka. Na szczęście po chwili na miejscu zjawił się syn kobiety co umożliwiło udzielenie szybkiej pomocy przedmedycznej kobiecie oraz odstąpiono od wezwania Straży Pożarnej celem wejścia do mieszkania. Po wejściu do mieszkania zauważono siedzącą na ziemi starszą kobietę, która miała zakrwawioną twarz oraz uraz nosa. Poszkodowana uskarżała się również na bóle lewego boku. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe, które po zbadaniu przetransportowało kobietę do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.
Mężczyzna groził przechodniom nożem, chciał poopełnić samobójstwo. Został ujęty przez strażników.
w dniu 14 kwietnia patrol straży miejskiej udał się pilnie na ulicę Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach w rejon banku ING, gdzie według zgłoszenia mieszkańców nieznany mężczyzna ma zakłócać ład i porządek publiczny a także grozić przechodniom nożem. Na miejscu strażnicy rozpytali przypadkowych osób o zaistniała sytuację, którzy potwierdzili również zgłoszenie. Po uzyskaniu szczegółowego rysopisu sprawcy, strażnicy po chwili zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Mężczyzna był w tunelu pomiędzy bankiem a sklepem biedronka.Funkcjonariusze podchodząc do mężczyzny zauważyli koło niego na murku nóż tapicerski. W trakcie próby jego ujęcia sprawca zaczął uciekać w kierunku ulicy Piłsudskiego. Po krótkotrwałym pościgu, mężczyzna zatrzymał się przy metalowym płocie przy ulicy Moniuszki przykładając szyję do ostrego elementu płotu, krzycząc ze popełni samobójstwo. Na miejsce wezwano patrol policji. W trakcie oczekiwania na przyjazd patrolu policji, strażnicy rozmawiali z mężczyzną próbując odwieść go od tego czynu. Po chwili wraz z przybyłym patrolem policji mężczyznę ujęto. Zastosowano środek przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Mezczyznę przewieziono do komisariatu policji celem prowadzenia dalszych czynności.
Nie chciał okazać dokumentu tożsamości strażnikom, spalał odpady. Sprawa trafi do Sądu.
W dniu 14 kwietnia patrol straży miejskiej udał się po godzinie 14:30 na ulicę Partyzantów w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie według zgłoszenia mają być spalane odpady na powierzchni ziemi. Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie. Stwierdzono tlące się palenisko w którym spalane był odpady zielone m.in trawa oraz liście. Zgodnie z obowiązującym art 191 Ustawy o odpadach jest to odpad, który należy kompostować lub można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów W Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Prusa o czym został właściciel poinformowany. Właściciel posesji a tym samym sprawca wykroczenia został poproszony o okazanie dokumentu tożsamości celem ustalenia danych osobowych. Sprawca oświadczył, że nie okaże patrolowi dokumentu tożsamości, gdyż robi sobie ognisko i smaży kiełbaski. W związku z lekceważącym podejściem do interweniujących funkcjonariuszy oraz popełnionego wykroczenia a także z odmową okazania dokumentu tożsamości uprawnionemu organowi, którym m.in. jest straż miejska art 65§2 kodeksu wykroczeń na miejsce został wezwany patrol policji. W trakcie oczekiwania na patrol policji mężczyzna w sposób ironiczny i z uśmiechem na twarzy lekceważył patrol i dorzucał w dalszym ciągu różnego rodzaju rzeczy do ogniska. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Policji mężczyzna oświadczył policjantowi cyt" Panom pokaże dowód osobisty". Funkcjonariusz policji poinformował mężczyznę, że będąc sprawcą wykroczenia jego obowiązkiem było okazać dokument tożsamości strażnikom miejskim. Z uwagi na popełnione wykroczenia z art 191 ustawy o odpadach oraz art 65&2 kodeksu wykroczeń zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie.
Spożywali alkohol na terenie przedszkola. Nagrał ich monitoring miejski.
W ubiegłym tygodniu obserwator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn spożywających alkohol w miejscu objętym zakazem a dokładnie na terenie Przedszkola Publicznego nr 8 przy ulicy M. Konopnickiej w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej. Gdy strażnicy weszli na teren przedszkola wówczas dwóch mężczyzn zaczęło oddalać się z miejsca. Interweniujący na miejscu patrol przekazał drogą radiową drugiemu patrolowi rysopis mężczyzn i miejsce w którym się oddalili. Po chwili zostali ujęci przez drugi patrol. Mężczyzn ujęto i przewieziono do komendy straży miejskiej celem ustalenia danych osobowych. Jeden ze sprawców zachowywał się w sposób lekceważący do podejmujących funkcjonariuszy interwencję. Za popełnione wykroczenie z art 43' ust 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi strażnicy nałożyli mandaty karne. Obydwoje skorzystali z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Pszczynie. Do akt został zabezpieczony materiał z monitoringu miejskiego z miejsca popełnienia wykroczenia.
Strona 2 z 80 < 1 2 3 4 5 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.166.172.180