Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
LocalSpot - zgłoś problem!
Nietrzeźwy kierujący skuterem na ulicy Legionów.
W dniu 6 Listopada przed godziną 10 strażnicy miejscy udali się na ulicę Legionów w Czechowicach-Dziedzicach w rejon mostu kolejowego, gdzie może poruszać się po drodze publicznej prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący motorowerem. Na miejscu strażnicy przed jedną z posesji zastali osobę zgłaszającą, która rozmawiała z kierującym skuterem. Sprawca miał problemy z utrzymaniem równowagi. Na poboczu stał skuter. Ustalono również, że kierujący motorowerem wyjeżdżając z ulicy Wierzbowej wymusił pierwszeństwo innemu kierującemu pojazdem jadąc zygzakiem w ulicę Legionów. Osoba zgłaszająca uniemożliwiła kierującemu dalszą jazdę zabierając mu kluczyki które następnie przekazał przybyłemu na miejsce patrolowi straży miejskiej. Na miejsce wezwany został patrol łączony policji oraz straży miejskiej którym przekazano kierującego, kluczyki oraz skuter celem prowadzenia dalszych czynności. Jak się później okazało skuter nie posiadał ważnego przeglądu technicznego a kierujący miał prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Straż miejska za podjęcie czynności osobie zgłaszającej zmierzających do udaremnienia kierującemu dalszej jazdy oraz odwagę bardzo dziękuję, gdyż dzięki temu nikomu nic się na szczęście nie stało. Nietrzeźwy kierujący mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został przewieziony do Izby wytrzeźwień celem wytrzeźwienia.
Nie bądź obojętny wobec osób bezdomnych i starszych.
W związku z nadchodzącą zimą a także chłodnymi wieczorami jak co roku Straż Miejska podejmuje działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i starszych.
Strażnicy Miejscy odwiedzają miejsca niezamieszkałe, opuszczone w których najczęściej bezdomni szukają schronienia. Osoby potrzebujące są informowane o wolnych miejscach w noclegowniach, schroniskach dla osób bezdomnych.
Apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie przypadków osób bezdomnych lub starszych, które ich zdaniem potrzebują pomocy zwłaszcza w okresie zimowym do Straży Miejskiej , Policji lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Awanturujący się męźczyzna przy Kościele.
W dniu 4 Listopada Strażnicy miejscy udali się po godzinie 9 na ulicę Sobieskiego w rejon Kościoła Św. Andrzeja Boboli w sprawie awanturującego się mężczyzny. Na miejscu zastano osobę zgłaszającą od której patrol uzyskał informację, że awanturujący mężczyzna udał się w kierunku sklepu Żabka. Po chwili udało ująć się awanturnika od którego był wyczuwalny alkohol. Mężczyzna był tak pobudzony i wulgarny a także agresywny w stosunku do podejmujących interwencję strażników, że postanowili umieścić go w przedziale dla osób ujętych. Dowódca patrolu podjął decyzję o umieszczeniu sprawcy w Ośrodku Przeciwdziałaniu Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia z uwagi, że mężczyzna odgrażał się również w obecności patrolu, że powybija szyby w Kościele.
Orkan dotarł do Czechowic - powalone drzewa, zniszczony garaż.
Potwierdziły się prognozy synoptyków, którzy zapowiadali w naszym rejonie opady deszczu oraz silnego wiatru. W niedzielę strażnicy miejscy kilkanaście razy interweniowali na terenie naszej gminy w stosunku do zgłoszeń dotyczących powalonych drzew, uszkodzonych garaży itp. M.in. Dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące na ulicy Tetmajera porozrzucane paczki ze styropianem na jezdnię z pobliskiego placu budowy. Powiadomiony został wykonawca celem zabezpieczenia i uprzątnięcia terenu. Chwilę później patrol straży miejskiej udał się na ulicę Sobieskiego w rejon garaży przy Gimnazjum nr 2, gdzie miał zostać uszkodzony jeden z garaży. Na miejscu ku zdziwieniu strażników stwierdzili przewrócony do góry nogami blaszany garaż. Miejsce zabezpieczono i wezwano straż pożarną celem usunięcia go z jezdni. Następnie naprzeciw przy ulicy Mickiewicza na płot przewróciło się drzewo modrzew uszkadzając linię telefoniczną. Informację przekazano strażakom. Następnie, również na tej samej ulicy Sobieskiego 100 metrów dalej na jeden z posesji drzewo przewróciło się na budynek wybijając jedno z okien i opierało się o budynek.. Na miejsce przybyła straż pożarna. Strażnicy nie skończyli zabezpieczać jednego zdarzenia a musieli udać się na kolejne zgłoszenie związane z powalonym drzewem na ulicy Zamkowej. Na miejscu strażnicy zamknęli drogę i zabezpieczyli miejsce z uwagi, że drzewa znajdowały się nad drogą i stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia. Droga została później udrożniona przez strażaków.
Akcja znicz prowadzona przez Straż Miejską.
Bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze, ograniczenie przypadków kradzieży i dewastacji, przestrzeganie wprowadzonych zmian w organizacji ruchu to tylko niektóre z zadań strażników miejskich, którzy będą częściej patrolować okolice cmentarzy. Ruszają działania pod kryptonimem Znicz. Będą prowadzone do 2 listopada.

Wartościowe wieńce, wiązanki, kwiaty, znicze czy elementy nagrobków wykonane z metali kolorowych wciąż stanowią łakomy kąsek dla tzw. cmentarnych hien, które uaktywniają się w okresie Wszystkich Świętych.

Aby ograniczyć przypadki kradzieży, dewastacji, czy zakłócania porządku publicznego na terenie i w pobliżu cmentarzy patrole straży miejskiej będą patrolowały cmentarze oraz ich rejon najintensywniej w godzinach wieczorno-nocnych, kiedy to najczęściej dochodzi do prób m.in. kradzieży.

Strażnicy apelują również, aby osoby odwiedzające cmentarze zachowały szczególną ostrożność, w trakcie porządkowania grobów nie pozostawiały bez nadzoru torebek, portfeli, dokumentów, a jeśli będą świadkami niepokojących sytuacji by powiadomiły odpowiednie służby.

Funkcjonariusze zadbają m.in. o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, utrzymanie drożności ciągów pieszych i jezdni. Przypominamy, aby w okresie Święta Zmarłych kierowcy nie jeździli na pamięć. Należy zwracać szczególną uwagę na wprowadzone w tym okresie zmiany w organizacji ruchu, w tym wyłączenia z parkowania. Warto sprawdzić wcześniej gdzie obowiązują zakazy ruchu i parkowania.

Straż miejska przypomina, że osoby planujące prowadzenie handlu okolicznościowego muszą uzyskać zgodę na zajęcie terenu i posiadać przy sobie stosowną decyzję. Stoiska handlowe mogą być rozstawiane tylko w miejscu wskazanym przez zarządcę, zgodnie z przewidzianym metrażem wyznaczonym pod stoisko. Osoby prowadzące sprzedaż powinny posiadać wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Właściciele stoisk handlowych są odpowiedzialni również za stan czystości na zajmowanym terenie.
Bat na podrzucających śmieci do lasu - Fotopułapka
Wyrzucasz śmieci do lasu? Możesz spodziewać się mandatu bądź wniosku do Sądu. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach a dokładnie eco patrol został wyposażony dzięki zakupionym przez Wydział Ochrony Środowiska w Czechowicach-Dziedzicach foto-pułapki których zadaniem jest złapanie sprawcy na gorącym uczynku podrzucania śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym np. w leśne, przy drodze itp . Urządzenia pracują przez całą dobę dzięki zastosowaniu podczerwonych diod LED, doświetlenie podczas zdjęć nocnych jest niewidoczne dla człowieka. Zapewnia to dużą dyskrecję pracy urządzenia. Mogą wykonać zdjęcia również w nocy, kiedy wykryją ruch. Fotografia przesyłana jest automatycznie MMS-em lub e-mailem do strażników na zaprogramowany numer telefonu. Wówczas w trybie pilnym na miejsce wysyłany jest patrol. Podobnym sprzętem dysponują też leśnicy, policja i straż rybacka. Foto-pułapki są już po pierwszych testach i zdają swoje zadanie. Zamontowane są w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do podrzucania śmieci. Miejsc zamontowania nie będziemy zdradzać. Poniżej przedstawiamy przykładowe zdjęcia z działania w nocy foto-pułapki
Monitoring miejski - nowe kamery.
Monitoring Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach powoli się rozrasta. Miejski monitoring wzbogacił się o 6 nowych kamer. Dodatkowe kamery zainstalowane przez czechowicki samorząd zostały rozlokowane w Bronowie na strażnicy OSP oraz w rejonie skrzyżowania ulicy Czyża z Kolorową a także na szkole. Również w Czechowicach miasto zyskało trzy nowe kamery usytuowane na Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Studenckiej, również Przedszkole Publiczne nr 8 na ulicy Konopnickiej a także kamera znalazła się na budynku starej kablowni w rejonie ulicy Paderewskiego i Legionów. Obserwatorzy dzięki nowym kamerom mogą przeglądać najbliższe otoczenie i reagować na wykroczenia oraz przestępstwa. Łącznie do dyspozycji czechowickiej straży miejskiej jest 18 kamer. Poniżej poprzedni artykuł o monitoringu miejskim i usytuowaniu wszystkich kamer.
Kolejne dzikie wysypisko na ulicy Pionkowej.

Nie tak dawno pisaliśmy o powstałym dzikim wysypisku z oponami samochodowymi na ulicy Pionkowej. 12 października strażnicy z eco patrolu dokonując kontroli stwierdzili nowy duży worek podrzucony zaraz przy drodze. Funkcjonariusz zajrzał do środka tego wora w którym stwierdził ubrania dziecięce ładnie poskładane i poukładane. Strażnik nie potrafił tego zrozumieć dlaczego ktoś wyrzuca dobre ubrania, które mogą jeszcze komuś posłużyć. Postanowił zabrać worek do radiowozu i zawieść ubranka do kontenera PCK przy ulicy Legionów. Niestety nie udało się ustalić sprawcy.

Natomiast strażnicy udali się ulicą Pionkową dalej, gdzie natknęli się za dawnym zakładem Partner na skarpie na nowe spore wysypisko śmieci w którym stwierdzono odpady komunalne, stare lekarstwa i sprzęt gospodarstwa domowego. Śmieci pochodziły z porządków, które ktoś robił i chyba nie wiedział co z tym wszystkim zrobił i postanowił zanieczyścić środowisko. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności strażnikom udało ustalić się ewentualnych podejrzanych o to powstałe zanieczyszczenie. Sporządzono szczegółową dokumentację i trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.
Zgon męźczyzny na ulicy Polnej.
19 października około godziny 14:45 patrol straży miejskiej udał się z polecenia Dyżurnego na ulicę Polną w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie według zgłoszenia przed jednym z budynków ma leżeć mężczyzna. Na miejscu w jednym z lokali patrol zastał dwa zespoły Pogotowia Ratunkowego, które oświadczyły patrolowi o zakończonej reanimacji mężczyzny i stwierdzeniu zgonu. Na miejscu przeprowadzono rozmowę ze zgłaszającym interwencję. Miejsce zabezpieczono do czasu przybycia patrolu policji celem prowadzenia dalszych czynności.
Pies ugryzł kobietę w nogę.
W dniu 19 października patrol straży miejskiej udał się na ulicę Węglową w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie według osoby zgłaszającej tydzień temu tj. 13 października z jednej z posesji przy ulicy Węglowej wybiegł pies i ugryzł jej siostrę w nogę. Zgłaszająca postanowiła po tygodniu zgłosić tą sytuację z uwagi na fakt, że poszkodowanej na nodze zaczął powstawać obrzęk wokół rany i musiała udać się do lekarza. W związku z zaistniałą sytuacją strażnicy udali się do właściciela psa celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Właściciel zwierzęcia został zobligowany do udania się niezwłocznie z psem do kliniki weterynaryjnej celem obserwacji psa i podjęcia decyzji przez powiatowego lekarza weterynarii o dalszym postępowaniu. Strony zostały stosownie pouczone o toku dalszego postępowania.
Nietrzeźwy rowerzysta niestosujący się do przepisów.
W poniedziałek 16 października strażnicy miejscy patrolując deptak ulicy Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach o godzinie 23:25 zauważyli rowerzystę bez wymaganego przepisami oświetlenia a także niestosującego się do znaku B-2 zakaz wjazdu. Kierującego zatrzymano do kontroli. Podczas legitymowania od rowerzysty strażnicy wyczuli woń alkoholu. Mężczyznę ujęto i przewieziono do komisariatu policji w Czechowicach-Dziedzicach celem przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Po zbadaniu okazało się, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu. Strażnicy swoje czynności zakończyli mandatem karnym w wysokości 100 złotych za jazdę bez wymaganego oświetlenia art 88 kodeksu wykroczeń a także pouczeniem za jazdę pod zakaz wjazdu B-2 art 92§1 kodeksu wykroczeń. Natomiast za jazdę będąc w stanie nietrzeźwości ukarany został mandatem karnym w kwocie 500 złotych przez funkcjonariuszy policji. Natomiast wieczór mężczyzna spędził na izbie wytrzeźwień z uwagi na brak możliwości pozostawienia go osobie najbliższej. Podsumowując - należy zastanowić się czy warto wsiadać na rower będąc pod wpływem alkoholu z uwagi, że może to nas słono kosztować nie wspominając już co by się stało gdyby doszło do wypadku bądź kolizji z udziałem nietrzeźwego rowerzysty.
Strona 2 z 72 < 1 2 3 4 5 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.227.51.103