Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
Monitoring jakości powietrza
---------------
LocalSpot - zgłoś problem!
Witamy
Telefon alarmowy Straży Miejskiej Czechowice-Dziedzice 986 telefon bezpłatny oraz 32-215-54-92


INFORMACJE Z PRAC STRAŻY MIEJSKIEJ
Symulował uraz nogi, chciał Pogotowia. Pojechał na izbę.
W dniu 30 listopada po godzinie 17 Dyżurny Komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca, że we wiacie PKM na ulicy Legionów przy starej gminie leży n/n mężczyzna. Na miejsce został wysłany patrol, który na miejscu zastał osobę zgłaszającą a także leżącego we wiacie przystankowej mężczyznę. Mężczyzna początkowo uskarżał się na ból w klatce piersiowej a także gdy próbowano pomóc mu przy podniesieniu się skarżył się, że nie może poruszać lewą nogą gdyż się przewrócił I ma skręconą nogę. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy, ułożono w pozycji bocznej ustalonej a także okryto go kocem termicznym. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Załoga karetki znała osobiście mężczyznę, gdyż niejednokrotnie byli wzywani do niego i czasami mężczyzna symuluje choroby alby odwieść go do izby wytrzeźwień albo szpitala celem noclegu. I rzeczywiście mężczyzna z chwilą przybicia karetki pogotowia i z ich pomocą wstał i wszystkie urazy znikły. Po przebadaniu strażnicy spełnili życzenie mężczyzny i przewieźli go do Izby wytrzeźwień w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia. Strażnik podejmujący interwencje pouczył mężczyznę z Art 66 kodeksu wykroczeń który brzmi:
§ 1. Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.

§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1 000 złotych.

Parkowała na przejściu dla pieszych - nie widziała żadnego problemu.
W dniu 24 listopada Dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące parkowania pojazdu na przejściu dla pieszych na ulicy Traugutta z ulicą Dolną w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejsce został wysłany patrol, który zauważył pojazd marki Suzuki parkujący praktycznie na całym przejściu dla pieszych. Na miejscu szybko zjawiła się sprawczyni. Była nią 56-letnia mieszkanka naszego miasta. Gdy strażnik podał podstawę prawną podjęcia interwencji czyli parkowanie na przejściu dla pieszych, kobieta oznajmiła funkcjonariuszowi, że troszkę przejścia przecież jest i chyba nie ma problemu i stwierdziła, że nie było nigdzie miejsca a to miejsce na przejściu było wolne wiec stanęła sobie aby pójść do apteki. Strażnik miejski wyjaśnił kobiecie co to jest przejście dla pieszych oraz że nie można na nich parkować to kobieta wyciągnęła kartę parkingową osoby niepełnosprawnej myśląc, że z tą kartą może. Niestety zostało jej również wytłumaczone gdzie można parkować z kartą inwalidy bo kobieta również nie wiedziała. Na koniec całej interwencji strażnik miejski udzielił kobiecie pouczenia z art 97 kodeksu wykroczeń mając nadzieję, że krótką rozmowę jaką z nią przeprowadził będzie cenną lekcją na przyszłość. Czasami warto przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego bo co jakiś czas one się zmieniają.
Kontrole straży miejskiej przy garażach na ulicy Nad Białką.
W związku ze zgłoszeniami mieszkańców do Straży Miejskiej dotyczącymi częstego przesiadywania, spożywania alkoholu na terenie garaży wzdłuż rurociągu ciepłowniczego przy ulicy Nad Białką w Czechowicach-Dziedzicach przez grupy osób a dokładnie przy stawach hodowlanych jak również częstego zanieczyszczenia terenu odpadami różnego pochodzenia straż miejska podjęła działania w kierunku częstych kontroli wskazanego rejonu aby wyeliminować zjawisko zanieczyszczenia terenu a także spożywania alkoholu. Również straż miejska postanowiła, że co jakiś czas w danym rejonie postara się zadysponować foto pułapkę, która jest w dyspozycji eco patrolu tak aby można było zareagować na wykroczenia w chwili ich popełnienia. Przypomnijmy - nasza foto pułapka jest wyposażona w możliwość wysłania wiadomości SMS lub MMS na wskazany numer telefonu w chwili gdy pojawi się ruch. W przypadku stwierdzenia spożywania alkoholu bądź zanieczyszczenia miejsca straż miejska będzie nakładać mandaty karne.
Nietrzeźwy kierujący uderzył samochodem w znak drogowy oraz lampę.
W dniu 19 listopada około godziny 23:30 strażnicy miejscy patrolując rejon ulicy Kochanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach zauważyli pojazd marki ROVER, który jadąc od ulicy Narutowicza w kierunku ulicy Traugutta zaczął nagle hamować i uderzył przodem w znak drogowy przejścia dla pieszych oraz latarnię. Kierujący chciał odjechać z miejsca zdarzenia lecz strażnicy miejscy udaremnili mu ucieczkę. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowało się jeszcze trzech pasażerów. Od kierującego pojazdem strażnicy wyczuli silną woń alkoholu oraz bełkotliwie się wypowiadał. Po chwili przyznał się interweniującym funkcjonariuszom, że wypił trzy piwa. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Na miejsce poprzez Dyżurnego SM wezwano patrol policji oraz zabezpieczono miejsce zdarzenia do czasu ich przybycia celem prowadzenia dalszych czynności.
Ranna sarna na ulicy Legionów.
W dniu 16 listopada o godzinie 5:10 Dyżurny komendy straży miejskiej otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące rannej sarny, która leży przy drodze na ulicy Legionów. Na miejsce udał się patrol, który potwierdził treść zgłoszenia i zauważył na wysokości parkingu MOSIR siedzącą sarnę z uszkodzonymi kończynami, która została najprawdopodobniej potrącona przez samochód. Powiadomiono o fakcie Wydział Ochrony Środowiska a także Schronisko dla zwierząt celem zabrania zwierzęcia i udzielenia pomocy rannej sarnie.
Ujęto sprawcę kradzerzy w Biedronce.
W dniu 14 listopada przed godziną 21 Dyżurny komendy straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w sklepie Biedronka na ulicy Legionów a sprawca oddalił się z miejsca kradzieży. Osoba zgłaszająca powiadomiła Dyżurnego, o miejscu w którym sprawca się znajduje . Na miejscu zgłaszający wskazał sprawcę wobec którego użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek z uwagi na agresywne zachowanie się sprawcy a także nie stosowanie się do poleceń. Następnie umieszczono w radiowozie w przedziale dla osób ujętych. Z w/w mężczyzną udano się do sklepu, gdzie pracownik wskazał ujętego mężczyznę jako sprawcę i oświadczył, że skradł około 15 minut wcześniej dwie butelki wódki. Pracownik sklepu próbował ująć mężczyznę lecz z uwagi, że był silniejszy to wyszarpał się i uciekł. Przy ujętym mężczyźnie nie ujawniono skradzionego towaru w związku z powyższym na miejsce ujęcia sprawcy został wysłany inny patrol SM , który skontrolował miejsce i znalazł w trawie jedną butelkę wódki w stanie nienaruszonym. Znalezisko zostało zabezpieczone i zwrócone do sklepu. Z mężczyzną udano się do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia, gdzie pozostał do dyspozycji Komisariatu policji w Czechowicach-Dziedzicach celem prowadzenia dalszych czynności. Mężczyzna po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile.
Nieporządek na jednej z posesji przy ulicy Strażackiej.
W dniu 14 listopada strażnik z eco-patrolu udał się na ulicę Strażacką w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie na jednej z posesji miał panować nieład i składowane były odpady. Strażnik na miejscu potwierdził zgłoszenie zastając na posesji spore zanieczyszczenie różnego rodzaju odpadami typu meble, lodówki itp. Na miejscu przeprowadzono rozmowę z użytkownikiem budynku a także dokonano kontroli paleniska - pieca jakim paliwem ogrzewany jest budynek. W wyniku kontroli stwierdzono w piecyku spalanie płyt meblowych oraz innymi materiałami niedozwolonymi. Na sprawcę nałożono mandat karny za spalanie odpadów zgodnie z Art 191 Ustawy o odpadach a także zastosowano pouczone z art 117 kodeksu wykroczeń i nakazano uprzątnąć nieruchomość z odpadów.
Spalał odpady i pozostawił ognisko bez nadzoru.
W czwartek funkcjonariusze straży miejskiej będąc w eco patrolu wraz z wydziałem ochrony środowiska przejeżdżając ulicą do Zapory w Zabrzegu zauważyli przy jednym z lasków w oddali duże ognisko. Strażnik naocznie stwierdził, że ogień jest na tyle dziwny, jakby spalane były plastikowe odpady. Strażnicy udali się na miejsce i w ogniu stwierdzono płyty wiórowe oraz jakieś okablowanie. Stwierdzono również, że nikogo przy ognisku nie ma. Udano się do pobliskiej zabudowy ok 50 metrów dalej gdzie jak się okazało tam mieszkał sprawca i jak widział wcześniej idących do ogniska strażników to schował się za budynek. Mieszkaniec Zabrzega przyznał się do spalania odpadów. Nałożono na sprawcę mandat karny w wysokości 150 złotych art 191 Ustawy o odpadach a także art 82§4 kodeksu wykroczeń czyli § 4. Kto wypala trawy, słomę lub pozostałości roślinne na polach w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań, lasów, zboża na pniu i miejsc ustawienia stert lub stogów bądź w sposób powodujący zakłócenia w ruchu drogowym, a także bez zapewnienia stałego nadzoru miejsca wypalania, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.
Nietrzeźwy mężczyzna spożywający alkohol na cmentarzu przy grobie brata.
W dniu 7 listopada patrol łączony policji oraz straży miejskiej podjął interwencję na terenie cmentarza komunalnego przy ulicy Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach wobec nietrzeźwego i agresywnego mężczyzny, który przyjechał odwiedzić grób swojego brata. Mężczyzna siedział na grobie i spożywał alkohol, ponadto zachowywał się w sposób agresywny i wulgarny wobec pracowników cmentarza, którzy zwrócili mu uwagę aby zachował odpowiednią dla tego miejsca powagę i pamięć o osobach zmarłych czym wzbudzał powszechną odrazę i zgorszenie przypadkowych przechodniów. Mężczyzna został ujęty i przewieziony do izby wytrzeźwień w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu został rozliczony za swoje nieobyczajne zachowanie dwoma mandatami karnymi przez funkcjonariuszy policji.
Dziewczyna przechodziła przez torowisko ze słuchawkami na uszach.
W dniu 9 listopada po godzinie 18 na ulicy Łukasiewicza przed przejazdem kolejowym stał radiowóz straży miejskiej czekając na otwarcie rogatek przed nadjeżdżającym pociągiem. Podczas postoju strażnicy zauważyli młodą dziewczynę, która nie zważała na fakt, że rogatki były opuszczone i nadawały czerwone światło i niczym sobie przechodziła na oczach strażników.Funkcjonariusze postanowili podjąć interwencję w stosunku do młodej kobiety, która nie reagowała na wołanie z uwagi na fakt, że miała na uszach słuchawki i słuchała muzyki. Po chwili przyjechał pociąg. Dziewczyna oświadczyła, że przecież nic się nie stało i rozejrzała się, że nic nie jechało. Strażnicy przeprowadzili pouczającą rozmowę z 19-latką, która nie była świadoma do jakich nieszczęść i wypadków dochodzi na przejściach kolejowych z udziałem pieszych a tym bardziej jak się ma słuchawki na uszach i nie słyszy się nadjeżdżającego pociągu. Dziewczyna została pouczona z art 97 kodeksu wykroczeń za co taryfikator przewiduje 100 złotych mandatu.
Sprawca podrzuconych śmieci na ulicy Pionkowej ukarany.
Jak już wcześniej pisaliśmy w artykule z 20 października o nowo powstałym dzikim wysypisku śmieci i trwających w tej sprawie czynnościach wyjaśniających informujemy, że jeden ze strażników z eco patrolu mł.spec. Marcin Biber ustalił sprawcę podrzuconych w lesie śmieci. Sprawcą okazała się jedna z firm zajmująca się sprzątaniem nieruchomości i innymi w tym zakresie sprawami. Na sprawcę nałożono wysoki mandat karny. Sprawca zobowiązał się do uprzątnięcia całego terenu.

Również ponad tydzień temu do straży miejskiej wpłynęła informacja od jednego z mieszkańców o podrzucaniu śmieci do kontenera przy cmentarzu w Zabrzegu przy ulicy Ks. Londzina. Sprawca miał co jakiś czas przyjeżdżać samochodem i gaśić światła w pojeździe i wyrzucać do kontenera odpady. Jak każde zgłoszenie strażnicy podejmują z pełnym profesjonalizmem i dlatego zastawiano na sprawcę kilka niespodzianek m.in foto-pułapka a także na miejscu również był patrol straży. No i tak 6 listopada w godzinach wieczornych udało się schwytać na gorącym uczynku wyrzucanie do kontenera śmieci. Sprawcy początkowo twierdzili, że wyrzucali śmieci z cmentarza lecz strażnicy zajrzeli do worków i były w nich odpady komunalne. Ustalili również, że śmieci należą do właścicieli prowadzących działalność gospodarczą. Strażnicy skontrolowali firmę i doszukali się kilku nieprawidłowości za które nałożono mandat karny.
Strona 1 z 72 1 2 3 4 > >>
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
54.227.51.103